
Ach – rzeka w zachodniej części Górnej Austrii, około 40 km długości. Przepływa przez wzgórza Kobernaußerwaldu. Ach jest prawym dopływem rzeki Inn, do której uchodzi w pobliżu miasta Mühlheim am Inn.

Ager – rzeka w Górnej Austrii. Wypływa z jeziora Attersee, następnie po około 34 kilometrach, między Lambach, a Stadl-Paura, wpada do rzeki Traun, która jest prawym dopływem Dunaju. Jej zlewnia wynosi około 1260 km², obejmując cały północno-zachodni Salzkammergut.

Aniza – rzeka w Austrii, prawy dopływ Dunaju o długości 254 km i powierzchni zlewni ponad 6 000 km².

Drawa – rzeka w północnych Włoszech, południowej Austrii, wschodniej Słowenii i północnej Chorwacji, (Slawonii), prawy dopływ Dunaju. Jej długość wynosi 725 km, powierzchnia zlewni – 40 tys. km².

Dunaj – druga co do długości rzeka w Europie.

Dyja – rzeka w Masywie Czeskim, w Austrii i Czechach, w zlewisku Morza Czarnego, najdłuższy prawy dopływ Morawy, o długości 235 km, począwszy od miejscowości Raabs an der Thaya, gdzie następuje połączenie składających się na nią dopływów:Mährische Thaya, długość 68,2 km, powierzchnia dorzecza 630 km², źródło na wysokości około 682 m n.p.m., 4 km na południowy wschód od Třešť, w kraju Wysoczyna, między wsiami Panenská Rozsíčka i Stajiště Deutsche Thaya długość 75,8 km, źródło na wysokości 657 m n.p.m., 2 km na południowy wschód od Schweiggers, koło miejscowości Schwarzenbach.

Faggenbach (Fagge) – górski strumień w austriackim Tyrolu, w Alpach, o długości ok. 24 km, wypływający spod południowej strony szczytu Weißseespitze, przepływa przez dolinę Kaunertal i wpada k. Prutz, na wysokości 884 m n.p.m. do rzeki Inn. W górnym biegu zbudowano sztuczny zbiornik Gepatschspeicher, który zbiera wodę ze strumienia i wodociągiem o długości ok. 13,2 km transportuje do elektrowni w Prutz.
Gail – rzeka w południowej Austrii, prawy dopływ Drawy w zlewisku Morza Czarnego. Długość – 122,2 km, powierzchnia zlewni – 1403 km², średni przepływ – 45,08 m³/s. Jej głównymi dopływami są: Gössering (lewy) oraz Slizza (prawy).
Ill – rzeka w zachodniej Austrii, w kraju związkowym Vorarlberg, prawy (wschodni) dopływ Renu.

Iller – rzeka w Niemczech; jest prawobrzeżnym dopływem Dunaju.

Inn – rzeka w Szwajcarii, Austrii i Niemczech, prawy alpejski dopływ Dunaju.

Izara – rzeka w Austrii i Niemczech (Bawaria), prawy dopływ Dunaju. Długość: 295 km

Kamp – rzeka w Dolnej Austrii. Długość - 153 km.

Kitzlochklamm – przełom potoku Rauriser Ache, prawego dopływu Salzach. Stanowi koniec doliny Raurisertals. Znajduje się na granicy gminy Taxenbach (Pizgau) oraz Lend w kraju związkowym Salzburg.

Lafnitz, węg. Lapincs, słoweń. Lapinč – rzeka w południowo-wschodniej Austrii oraz południowo-zachodniej części Węgier. Jest dopływem Raby, do której uchodzi w Szentgotthárd, tuż przy granicy austriacko-węgierskiej. Źródła Lafnitz znajdują się w okolicach miejscowości Wenigzell, w powiecie Hartberg.

Lech – rzeka w Austrii i Niemczech, prawy dopływ Dunaju. Długość - 264 km, powierzchnia zlewni - 4126 km².
Litawa – rzeka w Austrii i na Węgrzech, prawy dopływ Dunaju. Długość – 191 km, z tego 167 km w Austrii, 24 km na Węgrzech.

Loisach – rzeka płynąca przez Tyrol w Austrii i przez Bawarię w Niemczech. Nazwa pochodzi od staroceltyckich słów lawo i iskā oznaczające wodę. Loisach jest lewym dopływem Izary. Rzeka przepływa przez Garmisch-Partenkirchen i wpływa do Kochelsee. Woda z tego jeziora zasila elektrownię wodną Walchenseekraftwerk o mocy 124 KW. Następnie Loisach wypływa z Kochelsee, aby ujść do Izary.

Lužnice – rzeka w północnej Austrii i na południu Czech, w dorzeczu Łaby. Uchodzi do Wełtawy w pobliży miasta Týn nad Vltavou. Ma 208 km długości, z czego 4 km na terenie Austrii, a 3 km jako rzeka graniczna. Dorzecze ma powierzchnię 4226 km².

Morawa – rzeka na Morawach, we wschodniej Austrii i zachodniej Słowacji, dopływ Dunaju. Długość – 352 km, w tym 242 km w Czechach, 40 km jako granica czesko-słowacka i 70 km jako granica słowacko-austriacka. Powierzchnia zlewni – 26 658 km², w tym:w Czechach – 22 393 km² (84%) na Słowacji – 2283 km² (8,6%) w Austrii – 1982 km² (7,4%)

Mura – rzeka w południowej Austrii, wschodniej Słowenii, północnej Chorwacji (Slawonii) i zachodnich Węgrzech, w dorzeczu Dunaju. Długość – 465 km. Powierzchnia zlewni – 13 824 km². Średni przepływ przy ujściu: 207 m³/s.

Ötztaler Ache – rzeka w austriackim Tyrolu, prawy dopływ Innu. Długość: około 35 km.

Pinka – rzeka we wschodniej Austrii i w zachodnich Węgrzech, lewy dopływ Raby w dorzeczu Dunaju. Długość – 88 km, powierzchnia zlewni – 1369 km², średni przepływ – 5 m³/s.
Prien – rzeka w Niemczech (Bawaria), płynąca w przeważającej części przez powiat Rosenheim. Jest jednym z najdłuższych potoków górskich w bawarskich Alpach.

Raba – rzeka w południowo-wschodniej Austrii i północno-zachodnich Węgrzech. Długość – 322 km, powierzchnia zlewni – 5841 km², średni przepływ na granicy – 6,1 m³/s.

Ren – jedna z najdłuższych rzek w Europie, licząca 1233 km, w tym 865 km w Niemczech. Ren wypływa z Alp Szwajcarskich, płynie przez Jezioro Bodeńskie, dalej na północ, tworząc granicę między Francją a Niemcami. Ren uchodzi poprzez Deltę Renu i Mozy do Morza Północnego na zachód od Rotterdamu w Holandii.

Rosanna – górski strumień lodowcowy w Alpach, Austrii, Tyrolu, na terenie powiatu Landeck, o długości ok. 35 km. Wraz z Trisanną tworzy rzekę Sannę. Między źródłem a gminą Sankt Anton am Arlberg jest sztucznie spiętrzona, celem regulacji przeciwpowodziowej.

Saalach – rzeka w Austrii i Niemczech, lewy dopływ rzeki Salzach. Długość rzeki wynosi 103 km, powierzchnia zlewni 1043 km2. Obecne koryto rzeki Saalach jest dawnym korytem rzeki Salzach.

Salzach – rzeka w Austrii oraz w Niemczech, prawy dopływ Innu.
Samina – rzeka w Austrii i Liechtensteinie.

Sanna – górska rzeka lodowcowa w Alpach, Austrii, Tyrolu, na terenie powiatu Landeck, będąca dopływem rzeki Inn o długości 8 km; stanowi połączenie dwóch strumieni: Rosanna i Trisanna. Wpada do Inn obok miasta Landeck. Podlega silnym wahaniom stanu wody po roztopie śniegów oraz podczas silnych deszczy. Przepływa przez trzy miejscowości: Pians, Grins i Landeck. W 1996 odbyły się na niej mistrzostwa świata w kajakarstwie górskim.

Traun – rzeka w Austrii, prawy dopływ Dunaju.

Trisanna – górski strumień lodowcowy w Alpach, Austrii, Tyrolu, na terenie powiatu Landeck, o długości ok. 35 km.
Ybbs – rzeka w środkowej Austrii, prawy dopływ Dunaju. Długość - 126 km, powierzchnia zlewni - 1293 km², średni przepływ - 40 m³/s.