
Borszczahówka – wieś na Podolu, w rejonie pohrebyszczeńskim obwodu winnickiego.
Chocz – miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie pleszewskim, siedziba gminy Chocz.

Czerwonogród, Krystynopol – miasto wydzielone na Ukrainie, w obwodzie lwowskim, na obszarze rejonu sokalskiego, 9 km na południe od miasta Sokal, 15 km na wschód od granicy z Polską, u ujścia Sołokiji do Bugu. Do 1951 miasto znajdowało się w granicach Polski.
Dobra – miasto w województwie wielkopolskim, siedziba władz miejsko-wiejskiej gminy Dobra; w latach 1975-1998 należało do województwa konińskiego.

Dokudów Pierwszy – wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie bialskim, w gminie Biała Podlaska.

Gielniów – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie przysuskim, w gminie Gielniów. Siedziba gminy Gielniów oraz rzymskokatolickiej parafii bł. Władysława z Gielniowa. Gielniów uzyskał lokację miejską przed 1455 rokiem, zdegradowany w 1869 roku.

Głogów Małopolski – miasto w woj. podkarpackim, w powiecie rzeszowskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Głogów Małopolski.

Głusk – dzielnica Lublina położona na Płaskowyżu Świdnickim nad Czerniejówką, ok. 7 km na południe od centrum Lublina. Dawniej samodzielne miasto; uzyskał lokację miejską w 1688 roku, zdegradowany w 1869 roku.

Gorlice – miasto w województwie małopolskim, siedziba gminy wiejskiej Gorlice i powiatu gorlickiego.
Gorzków-Osada – osada w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie krasnostawskim, w gminie Gorzków. Siedziba gminy Gorzków. W latach 1689–1870 samodzielne miasto. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa zamojskiego.

Grodzisko Dolne – wieś w Polsce, położona w województwie podkarpackim, w powiecie leżajskim w gminie Grodzisko Dolne, w niewielkiej odległości od miast: Leżajsk, Sieniawa, Przeworsk, Łańcut. Wieś usytuowana jest na skraju regionów etnograficznych: lasowickiego, łańcuckiego i przeworskiego. Takie położenie wytworzyło specyficzny folklor grodziski, odmienny w obrzędowości, muzyce, a przede wszystkim w stroju kobiecym.
Hruszówka – wieś w rejonie lachowickim obwodu brzeskiego Białorusi. Dawniej miasto w I Rzeczypospolitej, następnie do 1945 miejscowość w II Rzeczypospolitej.

Jazłowiec – wieś na zachodniej Ukrainie w rejonie buczackim obwodu tarnopolskiego, na południe od Buczacza, przy drodze T2016. Od 1944 jako wieś jest siedzibą rady wiejskiej. Przez wieś biegnie rzeka Olchowiec, lewy dopływ Strypy.

Jeziorzany – wieś sołecka we wschodniej Polsce, siedziba gminy Jeziorzany i parafii Trójcy Świętej. Położona w województwie lubelskim, w powiecie lubartowskim, w Pradolinie Wieprza, na wyspie utworzonej przez Wieprz.

Jordanów – miasto w województwie małopolskim, w powiecie suskim, siedziba gminy wiejskiej Jordanów. Położone jest nad rzeką Skawą w Kotlinie Rabczańskiej u południowych podnóży Beskidu Makowskiego.

Kalwaria Zebrzydowska – miasto w południowej Polsce, w województwie małopolskim, w powiecie wadowickim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Kalwaria Zebrzydowska, założone w pierwszej poł. XVII w. przez wojewodę krakowskiego Mikołaja Zebrzydowskiego. Jest jednym z ośrodków miejskich aglomeracji krakowskiej.
Kudryńce – miejscowość położona na Ukrainie w obwodzie tarnopolskim, rejon Borszczów. W II Rzeczypospolitej miejscowość była siedzibą gminy wiejskiej Kudryńce w powiecie borszczowskim województwa tarnopolskiego.

Mikołajów - miasto na Ukrainie i stolica rejonu w obwodzie lwowskim. 14,9 tys. mieszkańców, przemysł materiałów budowlanych, mleczarski.

Monasterzyska – miasto na Ukrainie, w obwodzie tarnopolskim, nad Koropcem, siedziba rejonu monasterzyskiego.

Niebylec – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie strzyżowskim, w gminie Niebylec. Wieś położona jest przy drodze krajowej 19 z Rzeszowa do Miejsca Piastowego.

Niedzbórz – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie mławskim, w gminie Strzegowo. Starożytna osada. W 1503 roku lokacja miejska, zdegradowany przed 1800 rokiem. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie ciechanowskim. W latach 1973–1976 była siedzibą gminy Niedzbórz.

Odrowąż – wieś w Polsce położona w województwie świętokrzyskim, w powiecie koneckim, w gminie Stąporków. W latach 1611–1869 miasto.

Odrzywół – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie przysuskim, w gminie Odrzywół, nad Drzewiczką. Siedziba gminy Odrzywół oraz rzymskokatolickiej parafii św. Jadwigi. Do 1954 siedziba gminy Ossa. Dawniej miasto; uzyskał lokację miejską w 1418 roku, zdegradowany w 1869 roku. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa radomskiego, zaś przed 1975 do woj. kieleckiego.

Ożarów – miasto w województwie świętokrzyskim, w powiecie opatowskim. Siedziba miejsko-wiejskiej gminy Ożarów. Prawa miejskie w latach 1569–1869 i ponownie od 1988. W latach 1975–1998 Ożarów administracyjnie należał do woj. tarnobrzeskiego.
Parzęczew – dawne miasto, obecnie wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie zgierskim, w gminie Parzęczew.

Poddębice – miasto w województwie łódzkim, w powiecie poddębickim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Poddębice, leżące nad Nerem.

Skępe – miasto w Polsce w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie lipnowskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Skępe. Położone na Pojezierzu Dobrzyńskim na historycznej Ziemi Dobrzyńskiej. Od 1937 przez miasto biegnie linia kolejowa nr 27 Toruń – Nasielsk. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa włocławskiego.
Stryków – miasto w województwie łódzkim, w powiecie zgierskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Stryków. Był miastem szlacheckim.

Tłuste – osiedle typu miejskiego na Ukrainie, znajdujące się w obwodzie tarnopolskim i rejonie zaleszczyckim.

Ujazd – wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie tomaszowskim, w gminie Ujazd. Dawniej miasto szlacheckie. Do 1953 roku miejscowość była siedzibą gminy Łazisko. W latach 1975–1998 należała administracyjnie do województwa piotrkowskiego.

Włodawka – nieistniejące obecnie dawne miasteczko nad Bugiem (sztetl), położone na wprost Włodawy, współcześnie teren Białorusi.

Zbąszyń to miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie nowotomyskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Zbąszyń. Miasto położone jest w zachodniej Polsce, nad Jeziorem Błędno i nad rzeką Obrą. Ośrodek wypoczynkowy i sportów wodnych, Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła mieszczące się na Rynku gromadzi zabytki związane z historią Zbąszynia i okolic, a także z etnografią i kulturą ludową. W mieście znajdują są zakłady przemysłu odzieżowego i meblowego.

Żelechów – miasto we wschodniej Polsce, w województwie mazowieckim, w powiecie garwolińskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Żelechów. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa siedleckiego. Według danych z 2007 roku, Żelechów miał 4087 mieszkańców. Miejscowość położona jest w odległości 52 km od Siedlec, 85 km od Warszawy i 85 km od Lublina. Miasto stanowi lokalne centrum edukacji, mieszcząc kilka szkół średnich, jak i gospodarcze, stanowiąc miejsce handlu i pracy dla mieszkańców miasta i okolic.