Koszary Kantonistów, także Koszary Inwalidów – budynek na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie. Siedziba Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.

Łazienki Królewskie – zespół pałacowo-ogrodowy w Warszawie założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa – Oddział Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie – muzeum w Warszawie gromadzące przedmioty oraz zajmujące się popularyzacją wiedzy z zakresu tematyki przyrodniczej, łowieckiej i hipologicznej. Od 2018 jest oddziałem Muzeum Łazienki Królewskie w Łazienkach Królewskich.
Stajnia Kubickiego – dawna powozownia znajdująca się we wschodniej części Łazienek Królewskich w Warszawie.
Aleja Chińska – główna aleja Łazienek Królewskich w Warszawie, stanowiąca oś centralną parku łączącą jego północną i południową część. Aleja Chińska powstała w latach 80. XVIII wieku na bazie dawnej Drogi Wilanowskiej. Inicjatorem utworzenia Alei był król Polski Stanisław II August. Obecna długość Alei Chińskiej wynosi 1130 metrów.

Amfiteatr w Łazienkach Królewskich – teatr znajdujący się w parku Łazienkowskim w Warszawie w pobliżu pałacu Na Wyspie.
Belweder w Warszawie, pałac Belwederski – pałac znajdujący się przy ul. Belwederskiej 54/56 w Warszawie.
Biały Domek – klasycystyczny budynek znajdujący się w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Wzniesiony w latach 1774–1776 według projektu Dominika Merliniego, który nadał mu cechy podmiejskiej, letniej willi.

Cerkiew św. Aleksandra Newskiego w Łazienkach Królewskich – nieistniejąca cerkiew prawosławna wzniesiona w 1846 w wyniku przebudowy zachodniego pawilonu pałacu Na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Dom Narutowicza – budynek znajdujący się we wschodniej części Łazienek Królewskich w Warszawie.
Ermitaż – parterowy pawilon znajdujący się w północnej części Łazienek Królewskich w Warszawie.

Pałac Myślewicki – pałac znajdujący się w Łazienkach Królewskich w Warszawie.
Nowa Kordegarda – budynek znajdujący się w Łazienkach Królewskich w Warszawie, po zachodniej stronie pałacu Na Wyspie, wzniesiony w latach 1779–1780 według projektu Dominika Merliniego i przebudowany w 1830 roku.
Nowa Pomarańczarnia, Nowa Oranżeria – budynek znajdujący się w Łazienkach Królewskich w Warszawie, w południowej części ogrodu, przy alei zwanej Drogą Wilanowską lub Chińską.

Ogród Chiński w Łazienkach – ogród w stylu chinoiserie znajdujący się na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie.

Pałac Na Wyspie, pałac Na Wodzie, pałac Łazienkowski – klasycystyczny pałac w Łazienkach Królewskich w Warszawie.
Polska Opera Królewska (POK) – kameralny teatr operowy z siedzibą w Warszawie, powołany do istnienia 1 sierpnia 2017 roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Siedzibą Polskiej Opery Królewskiej jest Teatr Stanisławowski w Starej Oranżerii na terenie Łazienek Królewskich.

Pomnik Fryderyka Chopina w Warszawie – secesyjny pomnik Fryderyka Chopina w parku Łazienkowskim w Warszawie, przedstawiający odlaną w brązie postać kompozytora siedzącą pod stylizowaną wierzbą.

Pomnik Henryka Sienkiewicza – monument znajdujący się w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Pomnik Jana III Sobieskiego w Warszawie – rzeźba dłuta Franciszka Pincka umieszczona naprzeciwko Pałacu Łazienkowskiego, na ulicy Agrykoli, zaprojektowana przez Andrzeja Le Bruna.

Popiersie Józefa Bema w Warszawie – pomnik generała Józefa Bema w warszawskim parku Łazienkowskim.

Popiersie Maurycego Mochnackiego – pomnik Maurycego Mochnackiego w warszawskim parku Łazienkowskim.

Popiersie Piotra Wysockiego – pomnik znajdujący się w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Popiersie Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie – pomnik Stanisława Wyspiańskiego w warszawskim parku Łazienkowskim.
Stara Kordegarda, Kordegarda Wschodnia – budynek kordegardy powstały w latach 1791–1792 jako część kompleksu pałacowego Łazienek. Dawniej mieszkali w niej wartownicy, strzegący drogi do pałacu Na Wyspie.

Stara Pomarańczarnia, także Stara Oranżeria, pierwotnie Wielka Oranżeria – klasycystyczna pomarańczarnia w Łazienkach Królewskich w Warszawie, wzniesiona w latach 1786–1788 według projektu Dominika Merliniego.

Szkoła Podchorążych w Warszawie – wyższa szkoła wojskowa powstała 28 lipca 1815 roku w Warszawie szkoląca przyszłych oficerów. Jej siedziba mieściła się w Wielkiej Oficynie w Łazienkach Królewskich w Ujazdowie. Dzisiaj jest tam muzeum.

Świątynia Egipska – klasycystyczna budowla znajdująca się w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Jest przykładem egiptyzacji projektów architektonicznych w pierwszej połowie XIX stulecia.

Świątynia Sybilli, pierwotnie Świątynia Grecka, później nazywana Świątynią Diany – pawilon w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Wodozbiór w Łazienkach Królewskich – dawny zbiornik wody w Łazienkach Królewskich w Warszawie.