
Rezerwat przyrody „Bagno Ciemino” – leśny rezerwat przyrody w województwie zachodniopomorskim, w powiecie szczecineckim, we wschodniej części gminy Borne Sulinowo.

Rezerwat przyrody Bagno Iglickie – torfowiskowy rezerwat przyrody położony na terenie gminy Resko w powiecie łobeskim.

Rezerwat przyrody „Bagno Kusowo” – rezerwat torfowiskowy utworzony 25 maja 2005, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie szczecineckim, w gminie Szczecinek. Rezerwat położony w lesie, 12 km na północny zachód od Szczecinka, 1,5 km na wschód od Kusowa, między jeziorami Trzebiechowo na północy i Wielatowo na południu, 2,5-3,5 km na zachód od drogi krajowej nr 11. Akt powołujący omyłkowo podawał, że rezerwat zajmuje powierzchnię 318,82 ha, w 2006 skorygowano ją do 326,56 ha, zaś zarządzenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Szczecinie z dnia 26 stycznia 2017 r. uściśliło ją do 326,72 ha.

Rezerwat przyrody Bagno Raczyk – krajobrazowy rezerwat przyrody położony na terenie gminy Człopa w powiecie wałeckim.

Rezerwat przyrody Brzozowe Bagno koło Czaplinka – leśny rezerwat przyrody o powierzchni 58,13 ha leżący w gminie Czaplinek w województwie zachodniopomorskim, w otulinie Drawskiego Parku Krajobrazowego. Utworzony w 2010 roku dla ochrony unikalnych zespołów roślinnych: torfowiska wysokiego typu bałtyckiego, borów i lasów bagiennych oraz rzadkich roślin.

Rezerwat przyrody Bukowskie Bagno – torfowiskowy rezerwat przyrody położony na terenie gminy Człopa w powiecie wałeckim.

Rezerwat przyrody „Golcowe Bagno” – torfowiskowy rezerwat przyrody w województwie zachodniopomorskim, powiecie wałeckim, w gminie Wałcz, 2 km na wschód od wsi Golce i 1,2 km na zachód od północnego skraju jeziora Zdbiczno.

Rezerwat przyrody „Janiewickie Bagno” – torfowiskowy rezerwat przyrody w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w gminie Sławno, w dolinach rzek Reknica i Grabowa, 11 km na południowy wschód od Sławna, 6 km na północny wschód od Krągu.

Rezerwat przyrody „Jezioro Czarne” – florystyczny rezerwat przyrody w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Przybiernów, 1 km na południe od Jeziora Przybiernowskiego i 2,5 km na południowy zachód od Przybiernowa.

Rezerwat przyrody „Kanał Kwiatowy” – florystyczny rezerwat przyrody o powierzchni 3,126 ha, w województwie zachodniopomorskim, na terenie gminy Kołbaskowo w powiecie polickim oraz gminy Gryfino w powiecie gryfińskim, po północnej stronie autostrady A6, 0,75 km na południowy wschód od Siadła Dolnego i 2 km na południowy zachód od rezerwatu przyrody „Kurowskie Błota”. Został utworzony ma mocy zarządzenia Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 10 listopada 1976.

Rezerwat przyrody „Kurowskie Błota” – rezerwat faunistyczny o powierzchni 95,60 ha, położony w województwie zachodniopomorskim, w powiecie polickim, w gminie Kołbaskowo. Leży na śródlądowej wyspie Wielkie Bagno Kurowskie, w północnej części Parku Krajobrazowego Dolina Dolnej Odry, 8 km na południe od centrum Szczecina.

Rezerwat przyrody Mokradła koło Leśniczówki Łowiska – torfowiskowy rezerwat przyrody położony na terenie gminy Wałcz w powiecie wałeckim.

Rezerwat przyrody Mszar koło Siemidarżna – torfowiskowy rezerwat przyrody położony na terenie gminy Brojce w powiecie gryfickim.

Rezerwat przyrody „Mszar koło Starej Dobrzycy” – torfowiskowy rezerwat przyrody w województwie zachodniopomorskim, w powiecie łobeskim, w gminie Resko, 1,5 km na południe od Starej Dobrzycy, po zachodniej stronie drogi do Starogardu.

Rezerwat przyrody „Mszar nad jeziorem Piaski” – florystyczny rezerwat przyrody, o powierzchni 4,06 ha, utworzony 10 listopada 1976, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie łobeskim, w gminie Resko, 2,3 km na północny wschód od Radowa Wielkiego, na północ od ujścia Piaskowej do jeziora Piaski.

Rezerwat przyrody „Mszary Tuczyńskie” – torfowiskowy rezerwat przyrody o powierzchni 7,22 ha, utworzony 18 stycznia 1988, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie wałeckim, w gminie Tuczno, w zachodniej części miasta Tuczno, na północno-wschodnim brzegu jeziora Tuczno.

Mokradło Pyszka – mokradło na strudze Pysznicy w pobliżu jej ujścia do starorzecza Parsęty, niedaleko od osady Pyszka w powiecie kołobrzeskim.

Rezerwat przyrody Łąki Bobolickie – florystyczny rezerwat przyrody położony na terenie gminy Bobolice w powiecie koszalińskim.

Rosiczki Mirosławskie – torfowiskowy rezerwat przyrody w województwie zachodniopomorskim, w powiecie wałeckim, w gminie Mirosławiec, 4 km na północny wschód od Mirosławca, 0,12–0,2 km od północnego skraju drogi krajowej nr 10 (Mirosławiec-Wałcz). Leży w granicach Obszaru Chronionego Krajobrazu Pojezierze Wałeckie i Dolina Gwdy oraz obszaru siedliskowego sieci Natura 2000 „Mirosławiec” PLH320045.

Sieciemińskie Rosiczki – rezerwat torfowiskowy typu florystycznego w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w gminie Malechowo, o powierzchni około 12,22 ha, utworzony 15 września 2009 roku.

Rezerwat przyrody „Słowińskie Błota” – torfowiskowy rezerwat przyrody w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w gminie Darłowo, 1,5 km na północny zachód od Słowina, 8 km na południowy wschód od Darłowa.

Stawna – struga w północno-zachodniej Polsce, w woj. zachodniopomorskim, płynąca przez Równinę Goleniowską i Gryficką, lewobrzeżny dopływ Wołczenicy.

Rezerwat przyrody „Tchórzyno” – rezerwat florystyczny o powierzchni 37,18 ha, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie myśliborskim, w gminie Myślibórz, 2 km na północny zachód od Otanowa i 1,5 km na południe od wsi Sitno.

Rezerwat przyrody „Torfowisko Konotop” – rezerwat torfowiskowy w województwie zachodniopomorskim, w powiecie choszczeńskim, w gminach Bierzwnik i Drawno, 1,5 km na południowy zachód od granic Drawieńskiego Parku Narodowego, 4 km na południe-południowy zachód od Barnimia, 9 km na południe-południowy wschód od Drawna i 14,5 km na północny wschód od Bierzwnika.

Torfowisko nad Jeziorem Morzysław Mały – rezerwat torfowiskowy utworzony 23 października 1965, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie drawskim, w gminie Złocieniec, 0,6 km na południe od jeziora Siecino, 1,5 km na południowy zachód od Cieszyna i 5,5 km na północ-północny wschód od Złocieńca, przy drodze Nowy Toporzyk-Cieszyno. Powierzchnia rezerwatu wynosi 9,61 ha.

Rezerwat przyrody „Torfowisko Toporzyk” – torfowiskowy rezerwat przyrody o powierzchni 43,07 ha, położony w województwie zachodniopomorskim, w powiecie świdwińskim, w gminie Połczyn Zdrój, 2 km na północ od wsi Toporzyk, 0,7 km na zachód od drogi wojewódzkiej nr 173 do Połczyna-Zdroju. Został utworzony na mocy zarządzenia Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 12 listopada 1996.

Rezerwat przyrody „Warnie Bagno” – torfowiskowy rezerwat przyrody utworzony rozporządzeniem Nr 21/2005 Wojewody Zachodniopomorskiego z 26 września 2005, położony w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim i powiecie białogardzkim. Znajduje się 1,5 km na północ od Warnina i 2,5 km na południowy zachód od Wierzchomina. Zajmuje powierzchnię 520,21 ha.

Rezerwat przyrody „Wierzchomińskie Bagno” – rezerwat torfowiskowy w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim, w gminie Będzino, 1,5 km na południowy zachód od Wierzchomina, 7 km na północny zachód od Biesiekierza.

Zaleskie Bagna – torfowiskowy rezerwat przyrody o powierzchni całkowitej 402,09 ha, w tym w województwie zachodniopomorskim (ZP) 114,34 ha, w województwie pomorskim (P) 287,75 ha. Został utworzony dwoma odrębnymi rozporządzeniami: Wojewody Zachodniopomorskiego z 27 września 2006 oraz Wojewody Pomorskiego z 4 grudnia 2006. Rezerwat położony jest w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w gminie Postomino oraz w województwie pomorskim, w powiecie słupskim, w gminie Ustka, 2–3,5 km od brzegu Bałtyku, 1 km na północ od Złakowa i 2 km na północny zachód od Zaleskich.