
Barkol Hu – słono-gorzkie jezioro bezodpływowe w północno-zachodnich Chinach, w regionie autonomicznym Xinjiang, na terytorium powiatu autonomicznego Barkol.

Bosten Hu, Bagrax Hu (chiń. 博斯騰湖; pinyin Bósīténg Hú; ujg. باغراش كۆلى / Baƣrax Kɵli) – największe słodkowodne jezioro w północno-zachodniej części Chin, w regionie autonomicznym Sinciang, w południowo-wschodnim Tienszanie. Położone na wysokości 1048 m, powierzchnia wynosi ok. 1019 km², głębokość maksymalna do 16 m, objętość 99 x108 m³.

Bujr nuur – słodkowodne jezioro we wschodniej Mongolii, na granicy z Chinami, do których należy północno-zachodni skrawek zbiornika.

Ch'ŏnji – jezioro na granicy Korei Północnej i Chin, w kraterze na szczycie Pektu-san, w Górach Wschodniomandżurskich. Leży na wysokości 2194 m n.p.m., zajmuje powierzchnię 9,28 km², ma objętość ok. 2 km³ a jego głębokość maksymalna sięga 373 m.

Chanka – przepływowe jezioro w dalekowschodniej części Azji, położone na pograniczu Rosji i Chin, na północ od Władywostoku.

Dalai Nur – słone bezodpływowe jezioro pochodzenia wulkanicznego (zaporowe) w północno-wschodnich Chinach, w Mongolii Wewnętrznej, na południe od miasta Xilinhot. Powstało w wyniku zatamowania odpływu wód rzeki Kongur He przez potok lawy.

Dian Chi, nazywane również Kunming Hu – słodkowodne jezioro w południowych Chinach, w prowincji Junnan, w pobliżu miasta Kunming. Leży na wysokości 1886,35 m n.p.m., zajmuje powierzchnię 297,9 km², ma objętość ok. 1,1 km³ a jego głębokość maksymalna sięga 5,87 m. Największe pod względem powierzchni jezioro Junnanu.

Dongting Hu – jezioro na południowym wschodzie Chin w prowincji Hunan na Nizinie Cianghańskiej. Drugi co do wielkości zbiornik słodkowodny Chin, dawniej o powierzchni 3900 km² i głębokości do 31 m. Leży na wysokości 34,5 m n.p.m.

Ebinur Hu – słone jezioro bezodpływowe w północno-zachodnich Chinach, w regionie autonomicznym Xinjiang, w Kotlinie Dżungarskiej. Zajmuje powierzchnię ok. 1070 km². Jezioro leży na wysokości 189 m n.p.m. i ma 15 m głębokości. Zamarza w okresie zimowym. Zasilane przez rzeki spływające z Borohoro Shan.

Er Hai – słodkowodne jezioro w południowych Chinach, w prowincji Junnan, w pobliżu miasta Dali. Leży na wysokości 1974 m n.p.m., zajmuje powierzchnię 249 km², ma objętość ok. 2,5 km³, a jego głębokość maksymalna sięga 20,7 m. Jest to drugie pod względem powierzchni jezioro Junnanu.

Gaoyou Hu - jezioro w Chinach, w prowincji Jiangsu. Jest to trzecie największe jezioro w tej prowincji oraz szóste największe jezioro słodkowodne w całym kraju. Zajmuje powierznię 674 km² i ma głębokość 3,3 - 4,4 m.

Gyaring Co – jezioro w Chinach, w górach Kunlun o powierzchni 550 km² oraz głębokości dochodzących do 13 m. Jezioro to jest położone na wysokości ok. 4300 m n.p.m.

Hongze Hu – jezioro w prowincji Jiangsu we wschodniej części Chińskiej Republice Ludowej.

Hulun Nur – słodkowodne jezioro w północnych Chinach, leżące w północnej części Mongolii Wewnętrznej.

Karakol Hu – jezioro w Chinach, w regionie Sinciang, 196 km na południe od Kaszgaru, przy Szosie Karakorumskiej. Położone jest na wysokości ponad 3600 m n.p.m. Nad jeziorem wznoszą się szczyty Muztagata, Kongur Tagh i Kongur Tobe.

Kuku-nor – słone, bezodpływowe jezioro pochodzenia tektonicznego w Chinach, w prowincji Qinghai. Zajmuje powierzchnię ok. 4,5 tys. km² i leży na wysokości 3196 m n.p.m., jego maksymalna głębokość to 33 m.

Lob-nor, Łob-nor – prawie wyschnięte jezioro we wschodniej części Kotliny Kaszgarskiej, w regionie autonomicznym Sinciang w zachodniej części Chin, na wysokości 778 m n.p.m..

Lugu Hu – wysokogórskie jezioro w południowo-zachodnich Chinach pomiędzy prowincjami Junnan i Syczuan. Posiada powierzchnię 48,5 km. Położone jest na wysokości 2685 m n.p.m. Maksymalna głębokość 93,5 m.

Nam Van – jedno z dwóch sztucznych jezior w Makau w Chinach obok Sai Van. Położone jest na południu półwyspu Makau.

Poyang Hu – największe słodkowodne jezioro w Chinach. Leży w prowincji Jiangxi, w południowo-wschodnich Chinach.

Sai Van – jedno z dwóch sztucznych jezior w Makau w Chinach obok Nam Van. Położone jest na południu półwyspu Makau.

Sayram Hu – słono-gorzkie jezioro bezodpływowe pochodzenia tektonicznego w północno-zachodnich Chinach, w regionie autonomicznym Xinjiang, w górach Borohoro Shan, ok. 90 km na południowy zachód od miasta Bole. Leży na wysokości 2071,9 m n.p.m., zajmuje powierzchnię ok. 453 km² i ma objętość ok. 21 km³. Głębokość maksymalna wynosi 86 m. Jezioro powstało ok. 70 mln lat temu.

Tai Hu – jezioro w prowincji Jiangsu we wschodniej części Chińskiej Republiki Ludowej. Jest to trzecie pod względem wielkości jezioro słodkowodne Chin.

Jezioro Tangjiashan - największe z jezior osuwiskowych powstałych w Syczuanie po trzęsieniu ziemi w 2008 roku. Gruz i błoto zablokowały bieg rzeki Jian Jiang, której wody rozlały się po okolicy, zagrażając miejscowej ludności.

Tianchi lub Fukang Tianchi – słodkowodne jezioro górskie znajdujące się po północnej stronie pasma Bogda Shan, w Tienszanie, w chińskim regionie autonomicznym Xinjiang, na wschód od Urumczi. Leży na wysokości ok. 2000 m n.p.m. i zajmuje powierzchnię 2,6 km². Zasilane jest wodą z topniejących śniegów, a jego brzegi porośnięte są lasem.

Ulungur Hu – słone, bezodpływowe, jezioro tektoniczne w północno-zachodnich Chinach, w regionie autonomicznym Sinciang, w pobliżu miasta Altay. Uchodzi do niego rzeka Ulungur He. Jego powierzchnia wynosi 1035 km².
Jezioro Zachodnie – zbiornik wodny w mieście Hangzhou, w prowincji Zhejiang, we wschodnich Chinach. Położone na zachód od centrum miasta, do czasów dynastii Tang było zatoką rzeki Qiantang Jiang. W czasach Tang zostało oddzielone od rzeki i pogłębione do głębokości 1,5-2 m.