
Ob – rzeka w azjatyckiej części Rosji, na Nizinie Zachodniosyberyjskiej.

Agan – rzeka w azjatyckiej części Rosji, na Nizinie Zachodniosyberyjskiej, w Chanty-Mansyjskim Okręgu Autonomicznym – Jugrze.

Alej – rzeka w azjatyckiej części Rosji, lewy dopływ Obu. Przepływa przez Kraj Ałtajski. Długość rzeki – 858 km. Powierzchnia dorzecza – 21 000 km².

Anuj – rzeka w Rosji, lewy dopływ Obu. Długość rzeki wynosi 327 km, powierzchnia zlewni 6930 km2.

Barnaułka – rzeka w azjatyckiej części Rosji, lewy dopływ Obu. Przepływa przez Kraj Ałtajski. Długość rzeki od źródeł do ujścia – 207 km.

Bierd´ – rzeka w Rosji, prawy dopływ Obu. Długość rzeki wynosi 363 km.

Bija – rzeka w azjatyckiej części Rosji. Przepływa przez Kraj Ałtajski i Republikę Ałtaju. Źródła w Jeziorze Teleckim. Długość – 301 km, powierzchnia dorzecza – 37 000 km2. Po połączeniu z rzeką Katuń tworzą rzekę Ob.
Bolszoj Jugan – rzeka w azjatyckiej części Rosji, lewy dopływ Obu. Przepływa przez terytorium Chanty-Mansyjskiego Okręgu Autonomicznego.

Czaja – rzeka w azjatyckiej części Rosji, lewy dopływ Obu. Przepływa przez rejon czaiński i kołpaszewski w obwodzie tomskim. Powstaje z połączenia rzek: Parbig i Bakczar.

Czarysz – rzeka w azjatyckiej części Rosji, lewy dopływ Obu. Przepływa po terytorium Kraju Ałtajskiego i Republiki Ałtaju.

Cziczkajuł – rzeka w Rosji, w zachodniej części Syberii, w Obwodzie tomskim, prawy dopływ rzeki Czułym. Długość rzeki wynosi 450 km, powierzchnia dorzecza 6 150 km2.
Czułym – rzeka w azjatyckiej części Rosji. Przepływa przez Kraj Krasnojarski i obwód tomski. Powstaje z połączenia dwóch rzek: Biełyj Ijus i Cziornyj Ijus. Jest prawym dopływem rzeki Ob.
Czułym – rzeka w azjatyckiej części Rosji, w obwodzie nowosybirskim. Wpada do jeziora Małyje Czany.

Czułyszman – rzeka w Rosji w Republice Ałtaju.

Czumysz – rzeka w Rosji, prawy dopływ Obu. Długość rzeki wynosi 644 km, powierzchnia zlewni 23900 km2.

Inia – rzeka w Rosji, w zachodniej części Syberii, prawy dopływ Obu. Długość rzeki wynosi 663 km, powierzchnia dorzecza 17 600 km2.

Jaja – rzeka w azjatyckiej części Rosji, w obwodzie kemerowskim i tomskim, lewy dopływ rzeki Czułym.

Kargat – rzeka w azjatyckiej części Rosji w dorzeczu Obu, prawy dopływ rzeki Czułym.

Małaja Sumulta – rzeka w Rosji, prawy dopływ rzeki Bolszaja Sumulta. Przepływa przez Republikę Ałtaju. Długość rzeki wynosi 56 km, dorzecze zajmuje powierzchnię 728 km². Ujście znajduje się na 22. km rzeki Bolszaja Sumulta.

Parbig – rzeka w azjatyckiej części Rosji, w obwodzie tomskim. W połączeniu z Bakczarem tworzą rzekę Czaję.

Sośwa Północna – rzeka w azjatyckiej części Rosji, na terenie Chanty-Mansyjskiego Okręgu Autonomicznego – Jugry.

Szczuczja – rzeka w azjatyckiej części Rosji, w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym, lewy dopływ rzeki Ob.

Szegarka – rzeka w Rosji, przepływająca przez teren Obwodu nowosybirskiego i tomskiego, lewy dopływ Obu. Długość rzeki wynosi 382 km, powierzchnia zlewni 12 000 km2.
Tromjogan, Trom-Jugan – rzeka w Rosji, prawy dopływ Obu. Ma 581 km długości, średni przypływ wynosi 425 m³/s, a dorzecze zajmuje powierzchnię 55 600 km², co stanowi 1,86% powierzchni dorzecza Obu.

Tym – rzeka w azjatyckiej części Rosji, prawy dopływ Obu. Przepływa przez terytorium Kraju Krasnojarskiego i obwodu tomskiego.

Wach – rzeka w azjatyckiej części Rosji, na Nizinie Zachodniosyberyjskiej, w Chanty-Mansyjskim Okręgu Autonomicznym – Jugrze.

Wasiugan – rzeka w azjatyckiej części Rosji, na południu Niziny Zachodniosyberyjskiej, lewy dopływ Obu. Nazwa rzeki jest tłumaczona z języka miejscowej ludności jako "żółta rzeka". Źródła na Błotach Wasiugańskich. Przepływa przez obwód tomski.