
Park Zdrojowy w Długopolu-Zdroju – park zdrojowy w Długopolu-Zdroju, znajdujący się w południowej części wsi. Odrestaurowany w latach 2010-2011 za cenę 4 mln zł, z czego 2,9 mln ze środków z Unii Europejskiej.
Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju – zabytkowy park zdrojowy o powierzchni 12,97 ha, położony jest w centralnej części uzdrowiskowego miasta Kudowa-Zdrój, między ulicami: Moniuszki, Zdrojowa, al. Jana Pawła II, z przyległą Górą Parkową. Założenie powstało w XVIII wieku, a w następnym stuleciu zostało powiększone.

Park Wrocławski w Lubinie – park zlokalizowany w południowo-wschodniej części Lubina, przy ulicy Wrocławskiej.

Ogród japoński w Jarkowie – ogród w tradycyjnym stylu japońskim o powierzchni około 1000 m2, położony we wsi Jarków w gminie Lewin Kłodzki, w województwie dolnośląskim.

Park Leśny w Głogowie – największy co do wielkości obszar zieleni miejskiej w Głogowie. Park ciągnie się od ronda wzdłuż ulic Krzywoustego, Wałów Chrobrego, Piastowskiej aż po ulicę Rudnowską. W parku sporą część stanowią młode drzewa, choć występuje duża liczba starszych okazów.

Bielawski Park Miejski – park znajdujący się w Bielawie na Dolnym Śląsku.
Park Miejski w Lwówku Śląskim – park miejski w Lwówku Śląskim, położony w zachodniej części miasta, między ulicami: Partyzantów, Oświęcimską, gen. Władysława Sikorskiego i al. Wojska Polskiego. Park Jordanowski zajmuje powierzchnię 2,90 ha i jest to największy spośród wszystkich parków miejskich w Lwówku Śląskim. Założony w XIX wieku, wielokrotnie powiększany i przekształcany. Utrzymany w stylu ogrodu angielskiego (swobodnego). W 2019 roku ukończono rewitalizację parku miejskiego w Lwówku Śląskim i przywrócenie funkcji zbiornika małej retencji stawom miejskim w parku.
Park Norweski w Cieplicach Śląskich-Zdroju – znajdujący się w centrum Cieplic Śląskich-Zdroju park będący przedłużeniem Parku Zdrojowego na południe, za rzeką Wrzosówką.

Park w Gorzesławiu – zabytkowy park z połowy XIXw., mieszczący się w miejscowości Gorzesław w gminie Bierutów.

Park w Jemielnej – park znajdujący się w gminie Bierutów, w miejscowości Jemielna.

Park w Karwińcu – znajdujący się we wsi Karwiniec w gminie Bierutów park, okalający niegdyś Pałac w Karwińcu.

Park w Kijowicach – zabytkowy park wiejski z XIX w. mieszczący się w miejscowości Kijowice w gminie Bierutów. W parku znajdowała się gospoda, po II wojnie światowej zwana "harmonią".

Park w Siedlcach – park przypałacowy w Siedlcach, w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie lubińskim, w gminie Lubin.

Park w Stroniu – zabytkowy park z XIX w. mieszczący się w miejscowości Stronia w gminie Bierutów. Stanowi część zespołu dworskiego z 1840r.

Park w Wabienicach – zabytkowy park wraz z ogrodem z XIX w., mieszczący się w miejscowości Wabienice w gminie Bierutów.

Park Zdrojowy im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju – park zdrojowy w Szczawnie-Zdroju, znajdujący się w uzdrowiskowej części miasta i urządzony w stylu angielskim. W parku odbywa się m.in. festiwal Henryka Wieniawskiego.
Park Zdrojowy im. Jana Pawła II w Lądku-Zdroju – park o powierzchni 1,2 ha w Lądku-Zdroju, znajdujący się we wschodniej części miasta.

Park Zdrojowy w Cieplicach Śląskich-Zdroju – park zdrojowy w Cieplicach Śląskich-Zdroju, znajdujący się w uzdrowiskowej części miasta, na północ od Parku Norweskiego. Południową granicą parku płynie rzeka Wrzosówka.

Park Zdrojowy w Dusznikach-Zdroju – park zdrojowy o powierzchni 5,4 hektara, znajdujący się na południowy wschód od centrum Dusznik-Zdroju. Park jest objęty strefami przyrody: obszarem chronionego krajobrazu Gór Stołowych, Gór Bystrzyckich. Gór Orlickich oraz strefą otuliny Parku Narodowego Gór Stołowych.
Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju – park zdrojowy o powierzchni 12,97 ha w Polanicy-Zdroju, znajdujący się w centrum miasta. Jest zarządzany przez urząd miejski i Zespół Uzdrowisk Kłodzkich. Cały obszar parku objęty jest ochroną.
Park Zdrojowy w Świeradowie-Zdroju – park zdrojowy w Świeradowie-Zdroju, znajdujący się w centrum miasta i składający się z kilku mniejszych fragmentów.
Planty w Lwówku Śląskim – jeden z zabytkowych parków miejskich w Lwówku Śląskim otaczający Stare Miasto, założony około 1870 r., o powierzchni 7,4 ha i obwodzie 1,8 km. Założone w miejscu częściowo zlikwidowanych fortyfikacji miejskich: murów obronnych, wałów ziemnych i fosy miejskiej.
Parku w Postolinie – park przypałacowy zlokalizowany w Postolinie w gminie Milicz.

Arboretum w Wojsławicach – ogród dendrologiczny na terenie Wojsławic w woj. dolnośląskim. Od roku 1988 filia Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Znane z bogatego zbioru różaneczników i azalii, liliowców, bukszpanów oraz drzew i krzewów nie mrozoodpornych w innych częściach Polski. W 2020 roku w arboretum otwarto Polski Ogród Milenijny, gdzie zgromadzono unikatową kolekcję odmian roślin polskiej hodowli oraz gatunki roślin zagrożonych, ginących i chronionych.

Wzgórze Kombatantów w Lwówku Śląskim – park w południowo-wschodniej części miasta Lwówek Śląski, przy ul. Kombatantów, w pobliżu Szwajcarii Lwóweckiej. Było to miejsce szczególne, urokliwe i reprezentacyjne w Lwówku. Park założony przez podskarbiego Scholza w 1813 jako reprezentacyjne miejsce spotkań i spacerów. Otoczenie parku stanowiły rozrzucone po okolicy ławeczki, muszla koncertowa, okazałym pawilonem, pomnikami i altaną zwaną Świątynią Dumania. Zagospodarowana i utrzymywana część Parku Kombatantów zajmuje obecnie powierzchnię 1,60 ha, czyli mniej niż założenie parkowe z XX wieku.