Bańska BystrzycaW
Bańska Bystrzyca

Bańska Bystrzyca – miasto w środkowej Słowacji, w tradycyjnym regionie Horehronie. Ośrodek administracyjny kraju bańskobystrzyckiego i powiatu Bańska Bystrzyca.

Bańska SzczawnicaW
Bańska Szczawnica

Bańska Szczawnica – miasto w kraju bańskobystrzyckim, w powiecie Bańska Szczawnica na Słowacji.

BreznoW
Brezno

Brezno, niem. Bries[en], węg. Breznóbánya) – miasto powiatowe w środkowej Słowacji, w kraju bańskobystrzyckim, w historycznym regionie Horehronie.

DetvaW
Detva

Detva – miasto w środkowej Słowacji, w kraju bańskobystrzyckim, ośrodek administracyjny powiatu Detva. Około 15 tys. mieszkańców. Znaczący ośrodek kultury ludowej.

DudinceW
Dudince

Dudince – miasto w powiecie Krupina w kraju bańskobystrzyckim w południowej Słowacji, w pobliżu granicy węgierskiej. Miejscowość uzdrowiskowa.

FiľakovoW
Fiľakovo

Fiľakovo – miasto na Słowacji w kraju bańskobystrzyckim, w powiecie Łuczeniec. W 2011 roku liczyło 10 817 mieszkańców, z czego 53,5% stanowili Węgrzy, 28,0% Słowacy, 3,7% Romowie. Pierwsza pisemna wzmianka o miejscowości pochodzi z 1242 roku.

HnúšťaW
Hnúšťa

Hnúšťa – miasto na Słowacji w kraju bańskobystrzyckim, w powiecie Rymawska Sobota. W 2011 roku liczyło 7781 mieszkańców.

HriňováW
Hriňová

Hriňová – miasto na Słowacji w kraju bańskobystrzyckim, nad rzeką Slatiną, w północno-wschodnim zakątku Kotliny Zwoleńskiej. W 2011 roku liczyło 7814 mieszkańców. Jest obecnie ósmym co do wielkości powierzchni miastem Słowacji, o rozciągłości wschód-zachód 17 km, zaś północ-południe 13 km.

JelšavaW
Jelšava

Jelšava – miasto w południowej Słowacji, w powiecie Revúca, w kraju bańskobystrzyckim, w zachodniej części historycznej krainy Gemer.

KremnicaW
Kremnica

Kremnica (niem. Kremnitz, węg. Körmöcbánya, łac. Cremnicium) – miasto w środkowej Słowacji, w kraju bańskobystrzyckim. Leży w Górach Kremnickich. Ośrodek turystyki, hutnictwa oraz siedziba mennicy państwowej.

Krupina (miasto)W
Krupina (miasto)

Krupina – miasto powiatowe na Słowacji w kraju bańskobystrzyckim, liczy 8 tys. mieszkańców (2011). Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z 1238 roku.

ŁuczeniecW
Łuczeniec

Łuczeniec – miasto powiatowe na Słowacji, w kraju bańskobystrzyckim, w pobliżu granicy z Węgrami. Główne miasto regionu Novohrad. Około 28,5 tys. mieszkańców (2011).

Modrý KameňW
Modrý Kameň

Modrý Kameň – miasto w południowej Słowacji w kraju bańskobystrzyckim.

Nová BaňaW
Nová Baňa

Nová Baňa – miasto na Słowacji w kraju bańskobystrzyckim, liczy około 7,5 tys. mieszkańców (2011).

PoltárW
Poltár

Poltár – miasto powiatowe na Słowacji w kraju bańskobystrzyckim. W 2011 roku liczyło około 5,8 tys. mieszkańców. Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z 1330 roku.

Revúca (miasto)W
Revúca (miasto)

Revúca – miasto w południowej Słowacji, w kraju bańskobystrzyckim, ośrodek administracyjny powiatu Revúca.

Rymawska SobotaW
Rymawska Sobota

Rymawska Sobota – miasto powiatowe w środkowej Słowacji, w kraju bańskobystrzyckim, w historycznym regionie Malohont, Gemer-Malohont.

SliačW
Sliač

Sliač – miasto i uzdrowisko w środkowej Słowacji w kraju bańskobystrzyckim w powiecie Zwoleń w dolinie rzeki Hron, na południowy wschód od Bańskiej Bystrzycy, liczące około 5,1 tys. mieszkańców (2011).

TisovecW
Tisovec

Tisovec – miasto na Słowacji w kraju bańskobystrzyckim, w powiecie Rymawska Sobota. Liczy około 4300 mieszkańców (2011).

TornaľaW
Tornaľa

Tornaľa – miasto w południowej Słowacji, w powiecie Revúca, w kraju bańskobystrzyckim.

Veľký KrtíšW
Veľký Krtíš

Veľký Krtíš – miasto powiatowe w południowej Słowacji, w historycznym regionie Novohrad; 13 tys. mieszkańców (2011). Ośrodek przemysłu spożywczego.

ŽarnovicaW
Žarnovica

Žarnovica – miasto na Słowacji w kraju bańskobystrzyckim, w 2011 roku liczyło 6490 mieszkańców. Siedziba powiatu Žarnovica.

Zwoleń (Słowacja)W
Zwoleń (Słowacja)

Zwoleń – miasto powiatowe w środkowej Słowacji, w kraju bańskobystrzyckim, w tradycyjnym regionie Podpoľanie.

Żar nad HronemW
Żar nad Hronem

Żar nad Hronem – miasto powiatowe w środkowej Słowacji, w kraju bańskobystrzyckim, położone po obu stronach Hronu w północno-wschodniej części Kotliny Żarskiej. W 2011 roku liczyło około 19,9 tys. mieszkańców.