
Biskupia Górka – część miasta Gdańska i wzniesienie z osiedlem, przez które przebiega granica dzielnic Śródmieście oraz Chełm.
Cieniawa – wzniesienie o wysokości 110,6 m n.p.m. położone w woj. pomorskim na obszarze miasta Gdańska, w dzielnicy Brętowo, na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Głowica, zwana również Wzgórzem Trzech Panów – najwyższe wzniesienie na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie Lasów Oliwskich, w gdańskiej dzielnicy Oliwa. Prowadzi tędy Szlak Skarszewski – zielony znakowany szlak turystyczny.

Góra Cygańska – rozległe wzgórze o wysokości 81,6 m n.p.m. w niektórych źródłach noszące również nazwę "Suchańska Góra" położone w woj. pomorskim na obszarze miasta Gdańska, w obrębie osiedla-dzielnicy Suchanino.
Góra Dantyszka – leśne wzniesienie morenowe na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie Lasów Oliwskich, w gdańskiej dzielnicy Oliwa. U wschodniego podnóża "Góry Dantyszka", w ciągu ulicy Polanki znajdują się Dwór II, Dwór III i gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej. "Góra" ma dwa szczyty. Niższy bliżej ul. Polanki w odległości ok. 200 m. zaś wyższy w odległości ok. 350 m od ulicy.
Góra Gradowa – wzniesienie w Gdańsku o wysokości 46 m n.p.m. Leży na terenie Grodziska. Na jej szczycie znajdował się Bastion Jerozolimski. Obecnie jego miejsce jest najlepszym punktem widokowym w Śródmieściu.

Góra Kozacka – wzniesienie morenowe o wysokości 75,4 m n.p.m. w Gdańsku Ujeścisku. Obecnie wzniesienie nie ma prawnie unormowanej nazwy, jednak na przedwojennych mapach polskich i niemieckich występuje pod nazwą Kosaken Berg z wysokością 76,7 m n.p.m., w dowolnym tłumaczeniu "Góra Kozaków", "Kozacka Góra", "Kozacza Góra", "Góra Kozacka" itd. Wiele z tych nazw używanych jest w stosunku do tego wzniesienia potocznie.

Góra Luizy – wzniesienie morenowe o wysokości 68 m n.p.m. w południowej części Gdańska, w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice, w pobliżu zbiegu ul. Niepołomickiej i ul. Kampinoskiej. Nazwa upamiętnia zmarłą w 1810 pruską królową Luizę, stanowiącą symbol oporu Niemców względem Napoleona Bonaparte; samo wzgórze było w 1813 miejscem starcia pruskiej landwehry z wojskami napoleońskimi. Dla upamiętnienia wówczas poległych 9 oficerów w 1817 na wzniesieniu ustawiono żeliwny krzyż. Po 1945 został on zdewastowany, a w 2008 przeniesiony i wmurowany w fasadę pobliskiego kościoła katolickiego św. Judy Tadeusza Apostoła. Na szczycie do dziś zachował się natomiast postument po pomniku.
Góra Matemblewska – wzniesienie o wysokości 160,3 m n.p.m. Wzniesienie jest położone w woj. pomorskim na obszarze miasta Gdańska, w obrębie dzielnicy Brętowo, około 100 m od granicy z dzielnicą Matarnia i osiedlem Złota Karczma.

Góra Pięciu Braci – wzniesienie morenowe w Gdańsku, na osiedlu Orunia, na terenie Parku Oruńskiego.Wysokość wzgórza wynosi 41 m n.p.m..
Góra Studencka – potoczna nazwa wzniesienia o wysokości 180,1 m n.p.m.. Wzniesienie położone jest w woj. pomorskim na obszarze miasta Gdańska, w obrębie osiedla Osowa i osiedla Kukawka.

Góra Ujeścisko – wzniesienie o wysokości 83,4 m n.p.m. położone w woj. pomorskim na obszarze miasta Gdańska, w obrębie osiedla Ujeścisko-Łostowice.
Jaśkowa Góra – wzniesienie o wysokości 82,3 m n.p.m. położone w woj. pomorskim na obszarze miasta Gdańska, w obrębie dzielnicy Wrzeszcz Górny.
Królewskie Wzgórze – wzniesienie położone w woj. pomorskim na obszarze miasta Gdańska, w obrębie dzielnicy Wrzeszcz Górny. Obecnie według danych zamieszczonych na „Geoportalu” wysokość wzniesienia wynosi 99,2 m n.p.m., zaś przedwojenne mapy podają wysokość 98,8 m n.p.m.
Wzgórze Pachołek – wzniesienie na obszarze gdańskiej dzielnicy Oliwa. Nazywane również Górą Pachołek, zaś po niemiecku początkowo Pacholkenberg, a od 1797 do 1945 r. Carlsberg bądź Karlsberg. Znajduje się w kompleksie Lasów Oliwskich na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i na turystycznym szlaku Kartuskim i szlaku Skarszewskim.
Strzyska Góra – leśne wzniesienie morenowe w Gdańsku w sąsiedztwie Gaju Gutenberga, cmentarza centralnego Srebrzysko, terenu wojskowego i Jaśkowej Doliny. Pobliskim wzgórzem jest Jaśkowa Góra.

Szubieniczna Góra, zwana też Hyclową Górą – miejsce po zniwelowanym częściowo wzniesieniu znajdującym się przy ulicy Traugutta w Gdańsku Aniołkach i Wrzeszczu Górnym, w bliskim sąsiedztwie Świętej Studzienki oraz Królewskiej Doliny.
Ślimak – leśne wzniesienie morenowe o wysokości 82,8 m n.p.m. w Gdańsku, na granicy osiedli Strzyża – Strzyża Górna i Brętowo, przy granicy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Na przedwojennych mapach wzniesienie nie jest oznaczane nazwą, tylko wysokością 83,2 m n.p.m. Masyw morenowy jest silnie wydłużony w osi północ-południe, jego północny odcinek nosi osobną, rzadziej używaną nazwę Bukowa Górka.
Wiecha – wzniesienie o wysokości 112 m n.p.m. położone w woj. pomorskim na obszarze miasta Gdańska, w obrębie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Wronia Górka – leśne wzniesienie morenowe o wysokości ok. 55 m n.p.m. w Gdańsku w granicach osiedla Aniołki. Na przedwojennych mapach wzniesienie nie jest oznaczane nazwą.

Wzgórze Armatnie – wzniesienie morenowe według przedwojennych źródeł o wysokości 100,1 m n.p.m. w Gdańsku Ujeścisko przy SM "Szadółki". Obecnie wzniesienie nie ma prawnie unormowanej nazwy, jednak na przedwojennych mapach polskich i niemieckich występuje pod nazwą Kanonen Berg w dosłownym tłumaczeniu "Armatnia Góra" potocznie stosowana jest nazwa "Wzgórze Armatnie".
Wzgórze Kawowe – wzgórze położone w woj. pomorskim na obszarze miasta Gdańska, przy granicy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.
Wzgórze Świętego Wojciecha – wzniesienie o wysokości 64,7 m n.p.m. położone w woj. pomorskim na obszarze miasta Gdańska, w jednostce administracyjnej Orunia-Św. Wojciech-Lipce.