
Masyw Śnieżnika – najwyższe pasmo górskie w polskiej części Sudetów Wschodnich, położone po obu stronach polsko-czeskiej granicy, na południowy wschód od Kłodzka.
Bialski Dukt – górska droga leśna w południowo-zachodniej Polsce w Górach Bialskich, w gminie Stronie Śląskie.
Chatka pod Śnieżnikiem – schron samoobsługowy w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Wschodnich, w Masywie Śnieżnika.

Ośrodek Narciarski Czarna Góra – kompleks tras narciarskich i nartostrad położony na północno-wschodnich stokach Czarnej Góry i Żmijowca w bezpośredniej okolicy wsi Sienna na ziemi kłodzkiej. Powstał w 1996.

Wieża widokowa na Czarnej Górze – wieża wybudowana w 2001 r. na Czarnej Górze.
Czarnobielski Dukt – górska droga leśna w Masywie Śnieżnika, w gminie Stronie Śląskie,.
Czarny Dukt – górska droga leśna w południowo-zachodniej Polsce w Górach Bialskich, w gminie Stronie Śląskie,.

Droga Morawska – droga lokalna w południowo-zachodniej Polsce, w woj. dolnośląskim, powiat kłodzki.

Droga Staromorawska – górska droga leśna w Masywie Śnieżnika, w gminie Stronie Śląskie,.

Dukt Nad Spławami – górska droga leśna w południowo-zachodniej Polsce w Górach Bialskich, w gminie Stronie Śląskie,.

Grupa Sudecka GOPR – jedna z siedmiu grup regionalnych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Prowadzi akcje ratownicze, szkolenia i zapobiega wypadkom na terenach górskich Sudetów Środkowych i Wschodnich oraz Masywu Ślęży.
Hala pod Śnieżnikiem – rozległa łąka na pod szczytowym zrównaniu na zachodnim stoku Śnieżnika w Sudetach Wschodnich.

Jar Wilczki – dolina o wąskim dnie i bardzo stromych zboczach. Ten typ dolin charakterystyczny jest dla obszarów górskich. Występuje w Sudetach Wschodnich w miejscowości Międzygórze.

Jaskinia Kozłowskiego – nieistniejąca obecnie jaskinia krasowa, utworzona w soczewie marmuru na górze Krzyżnik w Masywie Śnieżnika, w okolicy Stronia Śląskiego.

Kopaliny – kryptonim tajnej radzieckiej kopalni uranu działającej w Polsce w latach 50. XX wieku w pobliżu wsi Kletno w województwie dolnośląskim, gmina Stronie Śląskie.

Rezerwat przyrody „Jaskinia Niedźwiedzia” – rezerwat przyrody nieożywionej w południowo-zachodniej Polsce, w Masywie Śnieżnika, w Sudetach Wschodnich, w województwie dolnośląskim. Utworzony został wokół Jaskini Niedźwiedziej dla ochrony samej jaskini oraz występujących w jej sąsiedztwie zjawisk krasowych.

Rezerwat przyrody „Śnieżnik Kłodzki” – florystyczny rezerwat przyrody w południowo-zachodniej Polsce, w Masywie Śnieżnika, w Sudetach Wschodnich, województwo dolnośląskie, na terenie trzech gmin: Stronie Śląskie, Międzylesie, Bystrzyca Kłodzka.

Rezerwat przyrody Wodospad Wilczki – krajobrazowy rezerwat przyrody położony w województwie dolnośląskim, powiecie kłodzkim, w gminie Bystrzyca Kłodzka, w pobliżu miejscowości Międzygórze.

Stacja Narciarska Kamienica – ośrodek narciarski w polskich Sudetach Wschodnich w Masywie Śnieżnika na północnych zboczach północnego wierzchołka góry Zawada we wsiach Kamienica i Bolesławów w gminie Stronie Śląskie.
Stříbrnické sedlo – przełęcz w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Wschodnich, w Masywie Śnieżnika na granicy polsko-czeskiej.
Śnieżnicki Park Krajobrazowy – park krajobrazowy w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Wschodnich, województwo dolnośląskie.

Wieża widokowa na Trójmorskim Wierchu – wieża wybudowana w 2009 r. na Trójmorskim Wierchu.
Wieża widokowa na Śnieżniku im. cesarza Wilhelma I – nieistniejąca już kamienna wieża widokowa wzniesiona na szczycie góry Śnieżnik w stylu niemieckiego, romantycznego historyzmu wzorującego się na gotyku. Zbudowana została z inicjatywy Kłodzkiego Towarzystwa Górskiego w latach 1895–1899 i istniała tam do 1973 r. Stanowiła dobry punkt widokowy na najwyższym w tej części Sudetów szczycie. Była dobrze widoczna z większości miejsc ziemi kłodzkiej i stanowiła jeden z jej bardziej znanych symboli.