
Budín – szczyt we wschodniej części grupy górskiej Magury Orawskiej na Słowacji. Jest najwyższym szczytem w tej części, określanej też nazwą Pasmo Budína a przez Słowaków – Budínska Magura.

Bzinská hoľa – dwuwierzchołkowy szczyt w Magurze Orawskiej na Słowacji. Jest to niewybitny szczyt znajdujący się w głównym jej grzbiecie, między szczytami Minčol i Príslopec. Dawniej istniała na nim hala, od której pochodzi nazwa szczytu, obecnie jednak jest on całkowicie zalesiony. Na jego wschodnich stokach wypływa potok Feračová, na zachodnich potok Zázrivka.

Čierny vrch – szczyt w Magurze Orawskiej w Zewnętrznych Karpatach Zachodnich na Słowacji. Wznosi się w północno-wschodnim grzbiecie Minčola pomiędzy szczytami Hali Kubińskiej i Dva pne. Ze stoków północnych spływa Čierny potok, z południowych potok Jelšava.

Dva pne – szczyt w Magurze Orawskiej w Zewnętrznych Karpatach Zachodnich na Słowacji. Wznosi się w północno-wschodnim grzbiecie Minčola pomiędzy szczytami Čierny vrch i bezimiennym wierzchołkiem 1160 m. Ze stoków północnych spływa potok Priekopa, z południowych kilka źródłowych cieków potoku Racibor.

Havranský vrch – szczyt w grupie górskiej Magury Orawskiej na Słowacji. Wznosi się w zakończeniu południowo-wschodniego grzbietu Javorinki. Jego stoki opadają w widły potoku Zázrivka i jego bezimiennego dopływu. Grzbiet Havrańskiego Wierchu oddziela miejscowości Zázrivá i Havrania.

Hrčova Kečka – szczyt w grupie górskiej Magury Orawskiej w Zewnętrznych Karpatach Zachodnich na Słowacji. Wznosi się w długim grzbiecie Minčola, który początkowo biegnie w zachodnim kierunku do szczytu Hlasna Skala, stąd w południowym i poprzez wierzchołki Opaléne, Mračkovo, Hrčova Kečka, Sokolec, Štefkova, Lysica, Pod Lysicom, Diel opada w widły rzeki Orawa i jej dopływu – potoku Zázrivka. W zachodnim kierunku od szczytu Hrčovej Kečki odchodzi grzbiet oddzielający dwa dopływy Zázrivki: Čremoš i potok z doliny Sokol, w stoki południowo-wschodnie wcina się dolina potoku będącego dopływem Istebnianki.

Javorový vrch – szczyt w grupie górskiej Magury Orawskiej w Beskidach Zachodnich na Słowacji.

Jurčová – najdalej na północ wysunięty szczyt w paśmie górskim Magury Orawskiej na Słowacji. Znajduje się w pobliżu granicy polsko-słowackiej. Jego zachodnie stoki opadają do Jeziora Orawskiego, po wschodniej stronie podnóży prowadzi europejska droga E77.

Kozinec – szczyt w grupie górskiej Magury Orawskiej na Słowacji. Wznosi się w zakończeniu zachodniego grzbietu Minčola. Jego stoki opadają w widły potoków Zázrivka i Kozinskẏ potok. Grzbiet Kozińca oddziela miejscowości Zázrivá i Havrania.

Kubínska hoľa – masyw górski w środkowej części Magury Orawskiej w Zewnętrznych Karpatach Zachodnich, na Słowacji. Szczyt Kubińskiej Hali jest jednocześnie drugim co do wysokości szczytem całej grupy górskiej Magury Orawskiej.

Mačkov – szczyt w Magurze Orawskiej w Zewnętrznych Karpatach Zachodnich na Słowacji. Wznosi się w wąskim grzbiecie Minčola, który poprzez wierzchołki Mačkov, Močidla i Žiar opada do doliny Orawy w miejscowości Istebné. Grzbiet ten oddziela doliny dwóch dopływów Orawy: po zachodniej stronie jest to dolina potoku Istebnianka, po wschodniej potoku Orvišník.

Magurka – szczyt w grupie górskiej Magury Orawskiej w Beskidach Zachodnich na Słowacji.

Minčol – szczyt w Magurze Orawskiej na Słowacji. Jest to niewybitny szczyt znajdujący się w głównym jej grzbiecie, między szczytami Minčol i Bzinská hoľa. Na jego wschodnich stokach wypływa potok Hruštinka, w kierunku południowo-zachodnim od szczytu Minčola odchodzi grzbiet oddzielający doliny potoków Minčolský potok i Kozinský potok. Opada on w widły tych potoków w miejscowości Zázrivá.

Minčol – najwyższy szczyt w grupie górskiej Magury Orawskiej w Zewnętrznych Karpatach Zachodnich na Słowacji.

Močidla – szczyt w Magurze Orawskiej w Zewnętrznych Karpatach Zachodnich na Słowacji. Wznosi się w wąskim grzbiecie Minčola, który poprzez wierzchołki Mačkov, Močidla i Žiar opada do doliny Orawy w miejscowości Istebné. Grzbiet ten oddziela doliny dwóch dopływów Orawy: po zachodniej stronie jest to dolina potoku Istebnianka, po wschodniej potoku Orvišník.

Paráč – trzeci co do wysokości szczyt w grupie górskiej Magury Orawskiej na Słowacji, najwyższy w tzw. Grupie Paracza.

Paráčsky Minčol – szczyt w Magurze Orawskiej na Słowacji. Znajduje się w głównym grzbiecie tej grupy, między szczytami Paráč i Príslopec. Z północnych stoków spływają dwa źródłowe cieki potoku o nazwie Paráčsky potok, z południowych potok Zázrivka.

Príslopec – szczyt w Magurze Orawskiej na Słowacji. Jest zwornikiem dla 3 grzbietów:grzbiet południowy, poprzez szczyty Bzinská hoľa i Minčol łączący się z Minčolem grzbiet północno-zachodni poprzez Paráč biegnący do Okrúhlicy długi grzbiet wschodni, niżej zakręcający na północny wschód. Grzbiet ten ciągnie się aż do miejscowości Brzeza (Breza) nad Białą Orawą i oddziela doliny potoków Lomnica i Hruštinka

Uhlisko – szczyt w paśmie górskim Magury Orawskiej na Słowacji. Znajduje się na północno-wschodnim krańcu tego pasma i wraz z sąsiednim szczytem Vyšný breh są jednymi z najdalej na północ wysuniętych jego wzniesień. Znajdują się w widłach Orawy i jej dopływu – rzeki Orawica.

Vyšný breh – szczyt w paśmie górskim Magury Orawskiej na Słowacji. Znajduje się na północno-wschodnim krańcu tego pasma i wraz z sąsiednim szczytem Uhlisko są jednymi z najdalej na północ wysuniętymi wzniesieniami. Znajdują się w widłach Orawy i jej dopływu – rzeki Orawica.

Žiar – szczyt w Magurze Orawskiej w Zewnętrznych Karpatach Zachodnich na Słowacji. Wznosi się w wąskim grzbiecie Minčola, który poprzez wierzchołki Mačkov, Močidla i Žiar opada do doliny Orawy w miejscowości Istebné. Grzbiet ten oddziela doliny dwóch dopływów Orawy: po zachodniej stronie jest to dolina potoku Istebnianka, po wschodniej potoku Orvišník. W południowym kierunku w przedłużeniu grzbietu Žiaru znajduje się jeszcze nienazwany szczyt 705 m.