Bělohradská pahorkatinaW
Bělohradská pahorkatina

Bělohradská pahorkatina – kraina geograficzna o charakterze pogórza w północnych Czechach, w północnej części Płyty Czeskiej – Płyty Północnoczeskiej. Jest to niewielka, wschodnia część Wyżyny Jiczyńskiej.

Dokeská pahorkatinaW
Dokeská pahorkatina

Dokeská pahorkatina – kraina geograficzna o charakterze pogórza w północnych Czechach w północnej części Płyty Czeskiej. Dokeská pahorkatina i Zákupská pahorkatina tworzą Wyżynę Ralską (czes. Ralská pahorkatina}.

Jičínská pahorkatinaW
Jičínská pahorkatina

Jičínská pahorkatina (333.12) – kraina geograficzna o charakterze pogórza w północnych Czechach, w północnej części Płyty Czeskiej.

Kozlovský kopecW
Kozlovský kopec

Kozlovský kopec – szczyt nazwany od wsi Kozlov leżącej pod nim, około 2,5 km na południowy zachód od miasta Česká Třebová. Na szczycie znajduje się schronisko rurystyczne z 1933, oferujące wyżywienie i noclegi. W pobliżu niej stoi od 2001 metalowy 55-metrowy przekaźnik z platformą widokową na wysokości 33 m, która umożliwia przy dobrej pogodzie widok na Karkonosze, Jesioniki i Žďárské vrchy.

PaliceW
Palice

Palice – najwyższy szczyt Třebovskich stěn w Hřebečskim hřbecie. Leży w pobliżu wsi Skuhrov, niedaleko miasta Česká Třebová, na wysokości 613 m n.p.m. Jest pokryty gęstą roślinnością, więc nie ma z niego żadnego widoku na okolice.

Płyta CzeskaW
Płyta Czeska

Płyta Czeska jest częścią Masywu Czeskiego. Od północy i wschodu graniczy z Sudetami, na południu z Wyżyną Czeskomorawską oraz Wyżyną Berounki a na zachodzie z Górami Kruszcowymi.

Płyta DolnoizerskaW
Płyta Dolnoizerska

Płyta Dolnoizerska jest południową częścią Płyty Izerskiej.

Płyta DolnooharskaW
Płyta Dolnooharska

Płyta Dolnooharska jest zachodnią częścią Płyty Środkowoczeskiej.

Płyta IzerskaW
Płyta Izerska

Płyta Izerska jest północną częścią Płyty Środkowoczeskiej.

Płyta OrlickaW
Płyta Orlicka

Płyta Orlicka jest północno-wschodnią częścią Płyty Wschodnioczeskiej.

Płyta PółnocnoczeskaW
Płyta Północnoczeska

Płyta Północnoczeska jest północną częścią Płyty Czeskiej.

Płyta ŚrodkowoczeskaW
Płyta Środkowoczeska

Płyta Środkowoczeska jest południowo-zachodnią częścią Płyty Czeskiej.

Płyta ŚrodkowoizerskaW
Płyta Środkowoizerska

Płyta Środkowoizerska jest północną częścią Płyty Izerskiej.

Płyta ŚrodkowołabskaW
Płyta Środkowołabska

Płyta Środkowołabska – południowo-wschodnia część Płyty Środkowoczeskiej.

Płyta WschodnioczeskaW
Płyta Wschodnioczeska

Płyta Wschodnioczeska jest południowo-wschodnią częścią Płyty Czeskiej.

Płyta WschodniołabskaW
Płyta Wschodniołabska

Płyta Wschodniołabska jest zachodnią częścią Płyty Wschodnioczeskiej.

Ralská pahorkatinaW
Ralská pahorkatina

Ralská pahorkatina (333.11) – kraina geograficzna o charakterze pogórza w północnych Czechach w północnej części Płyty Czeskiej.

Třebovské stěnyW
Třebovské stěny

Třebovské stěny – długi, zalesiony grzbiet długości około 5 km w powiecie Ujście nad Orlicą. Nie jest jednostką geomorfologiczną, ale tylko formacją geomorfologiczną, należącą odpowiednio do podprowincji Płyta Czeska, makroregionu Płyta Wschodnioczeska, mezoregionu Wyżyna Switawska, mikroregionu Wyżyna Czeskotrzebowska, do Hřebečskiego hřbetu i dalej do Lanšperskiego hřbetu. Pod stromą stroną znajdują się wsie Damníkov, Rudoltice, Ostrov i Dolní Dobrouč, na drugiej stronie grzbiet stopniowo przechodzi do obniżenia, pod którym leży miasto Česká Třebová. Najwyższy szczyt Třebovskich stěn to Palice. Na 50 ha pośrodku lasu został utworzony rezerwat Třebovské stěny.

Turnovská pahorkatinaW
Turnovská pahorkatina

Turnovská pahorkatina (333.12) – kraina geograficzna o charakterze pogórza w północnych Czechach, w północnej części Płyty Czeskiej – Płyty Północnoczeskiej. Jest to większa, zachodnia część Wyżyny Jiczyńskiej

Wyżyna SwitawskaW
Wyżyna Switawska

Wyżyna Switawska jest południowo-wschodnią częścią Płyty Wschodnioczeskiej.

Zákupská pahorkatinaW
Zákupská pahorkatina

Zákupská pahorkatina – kraina geograficzna o charakterze pogórza w północnych Czechach, w północnej części Płyty Czeskiej. Zákupská pahorkatina i Dokeská pahorkatina tworzą Wyżynę Ralską (czes. Ralská pahorkatina}.