Wyspa AdelajdyW
Wyspa Adelajdy

Wyspa Adelajdy – wyspa w Antarktyce, położona na Morzu Bellingshausena na zachód od Półwyspu Antarktycznego. Rozciąga się na długości 121 km, ma szerokość 32 km i powierzchnię ponad 4,6 tys. km2.

Wyspa AleksandraW
Wyspa Aleksandra

Wyspa Aleksandra – wyspa u południowo-zachodnich wybrzeży Półwyspu Antarktycznego.

Astrolabe IslandW
Astrolabe Island

Astrolabe Island – wyspa w Cieśninie Bransfielda na północny zachód od Półwyspu Antarktycznego.

Wyspa BerkneraW
Wyspa Berknera

Wyspa Berknera – wyspa na Morzu Weddella, całkowicie pokryta lodem, rozdzielająca lodowce szelfowe Ronne i Filchnera.

Wyspy BiscoeW
Wyspy Biscoe

Wyspy Biscoe – niezamieszkany archipelag rozciągający się wzdłuż zachodniego wybrzeża Ziemi Grahama, pomiędzy Archipelagiem Palmera na północnym wschodzie a Wyspą Adelajdy na południowym zachodzie. Łańcuch wysp rozciąga się na dystansie ok. 130 km. W skład archipelagu wchodzą cztery wyspy główne: Renaud Island, Rabot Island, Lavoisier Island, Watkins Island i inne mniejsze. Archipelag został nazwany od nazwiska Johna Biscoe, kierownika brytyjskiej wyprawy antarktycznej, która zbadała wyspy w lutym 1831 roku.

Wyspa BransfieldaW
Wyspa Bransfielda

Wyspa Bransfielda – wyspa położona około 5 km na południowy zachód od Wyspy d’Urville’a w pobliżu północnego wybrzeża Półwyspu Antarktycznego, w grupie wysp Joinville.

Wyspa CarneyaW
Wyspa Carneya

Wyspa Carneya – wyspa znajdująca się u wybrzeży Antarktydy, pomiędzy wyspą Siple’a a wyspą Wrighta, w pobliżu Ziemi Marii Byrd. Znajduje się w obrębie Lodowca Szelfowego Getza i jest całkowicie pokryta lodem.

Deception IslandW
Deception Island

Deception Island – wyspa położona w archipelagu Szetlandów Południowych na Oceanie Południowym u wybrzeży Antarktydy.

Wyspa DrygalskiegoW
Wyspa Drygalskiego

Wyspa Drygalskiego – pokryta lodem antarktyczna wyspa, leżąca na Morzu Davisa, na zachód od lodowca szelfowego Shackletona. Odległa o 85 km od wybrzeża kontynentu.

Dundee IslandW
Dundee Island

Dundee Island – wyspa na Morzu Weddella na wschód od północno-wschodniego krańca Półwyspu Antarktycznego. Siedziba tymczasowej argentyńskiej bazy antarktyczna Petrel.

Joinville (wyspa)W
Joinville (wyspa)

Joinville Island – wyspa położona na przedłużeniu Półwyspu Antarktycznego. Cieśnina Antarctic Sound oddziela ją od Trinity Peninsula. Wyspa ma długość ok. 64 km i szerokość 20 km. Została odkryta przez Jules’a Dumont d’Urville’a i nazwana na cześć Franciszka Orleańskiego, księcia Joinville.

Wyspa MassonaW
Wyspa Massona

Wyspa Massona – pokryta lodem antarktyczna wyspa długości 17 mi leżąca całkowicie w obszarze Lodowca Szelfowego Shackletona. Odkryta w lutym 1912 roku przez Australian Antarctic Expedition, nazwana imieniem profesora Davida Orme Massona z Melbourne.

Wyspa MichaiłowaW
Wyspa Michaiłowa

Wyspa Michaiłowa – pokryta lodem antarktyczna wyspa, leżąca w obszarze Zachodniego Lodowca Szelfowego.

Wyspa Piotra IW
Wyspa Piotra I

Wyspa Piotra I – antarktyczna wyspa pochodzenia wulkanicznego na Morzu Bellingshausena, położona około 430 km od wybrzeży Antarktydy Zachodniej. Współrzędne geograficzne: 68°51′S 90°35′W. Jej powierzchnia wynosi 249,2 km², natomiast długość 18 km. Jest to wyspa wulkaniczna, przez dużą część roku otoczona lodem morskim, górzysta i pokryta lodowcami. Najwyższy szczyt wyspy to wulkan Lars Christensentoppen, który osiąga 1753 m n.p.m.

Wyspa RooseveltaW
Wyspa Roosevelta

Wyspa Roosevelta – wyspa znajdująca się na Morzu Rossa, u wybrzeży Antarktydy w pobliżu Ziemi Marii Byrd. W jej pobliżu znajduje się Lodowiec Szelfowy Rossa.

Wyspa RossaW
Wyspa Rossa

Wyspa Rossa – wyspa wulkaniczna na Morzu Rossa w Antarktyce, przy wybrzeżu Ziemia Wiktorii. Od wybrzeża kontynentu dzieli ją cieśnina McMurdo Sound. Tylko niewielkie fragmenty powierzchni wyspy są wolne od lodu i śniegu. Wyspa wchodzi w skład Dependencji Rossa, uznawanej przez Nową Zelandię za część jej terytorium.

Wyspa ScottaW
Wyspa Scotta

Wyspa Scotta − niewielka, niezamieszkana wyspa pochodzenia wulkanicznego, położona na obszarze Antarktyki na północnym krańcu Morza Rossa. Została odkryta przez Anglika Williama Colbecka w 1902 roku. Wysokość do 39 m.

Wyspa Siple’aW
Wyspa Siple’a

Wyspa Siple’a – pokryta śniegiem, długa na 110 km wyspa antarktyczna. Leży na zachód od zatoki Wrigleya, w obrębie Lodowca Szelfowego Getza. Lodowiec ten oddziela otwarte wody Oceanu Południowego od wybrzeża Bakutisa, będącego częścią Ziemi Marii Byrd.

Wyspa ThurstonaW
Wyspa Thurstona

Wyspa Thurstona – wyspa na Oceanie Południowym, położona niedaleko zachodnich wybrzeżu Antarktydy, na wysokości Ziemi Ellswortha. Powierzchnia wyspy wynosi 15,7 tys. km2. Jej długość wynosi 215 km, a szerokość – 90 km. Wyspę oblewa od wschodu Morze Bellingshausena, od zachodu – Morze Amundsena. Od kontynentu Antarktydy oddziela ją Cieśnina Peacock, którą pokrywa Lodowiec Szelfowy Abbota.

Wyspa ZawadowskiegoW
Wyspa Zawadowskiego

Wyspa Zawadowskiego – wyspa wulkaniczna położona na Oceanie Południowym. Jest najbardziej wysuniętą na północ wyspą z archipelagu Sandwich Południowy.