
Góry Słonne – pasmo górskie, należące do Gór Sanocko-Turczańskich, w Karpatach Wschodnich. Pasmo przebiega z północnego zachodu na południowy wschód. Nigdy nie został dokładnie zdefiniowany obszar kryjący się pod tą nazwą, zwyczajowo przyjmuje się, że dotyczy on gór na wschód od doliny Sanu, na północ od Leska po Olszanicę.
26 Pułk Czołgów Średnich - oddział wojsk pancernych ludowego Wojska Polskiego.

Biała Góra – góra znajdująca się w paśmie Gór Słonnych, najwyższe wzniesienie grupy Orlego Kamienia Pasma Olchowieckiego w zachodniej części Gór Sanocko-Turczańskich, wznosi się bezpośrednio nad Sanokiem. W źródłach historycznych góra wspomniana po raz pierwszy w roku 1549. W centralnej partii wzgórza zalega las liściasty o charakterze Querco-carpinetum.

Droga krajowa nr 28 – droga krajowa klasy GP oraz klasy G w południowej Polsce, przebiegająca przez województwa: małopolskie oraz podkarpackie. Nazywana jest trasą karpacką.

Liszna – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie sanockim, w gminie Sanok.

Lotnisko Sanok-Baza – lotnisko cywilne w Sanoku, w województwie podkarpackim, stanowiące od 1961 roku bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przeznaczone jest do wykonywania startów i lądowań śmigłowców sanitarnych i ratowniczych w dzień i w nocy, o dopuszczalnej masie startowej 5700 kg.

Międzybrodzie – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie sanockim, w gminie Sanok. Leży nad rzeką San, w jej największym przewężeniu u podnóża Gór Słonnych.

Olchowce – dzielnica miasta Sanoka przy drodze krajowej nr 28, niegdyś samodzielna wieś.
Orli Kamień – szczyt i najdalej na zachód wysunięty masyw górski w Górach Sanocko-Turczańskich.

Park Krajobrazowy Gór Słonnych – park krajobrazowy znajdujący się w województwie podkarpackim na terenie gmin Lesko, Olszanica, Sanok, Tyrawa Wołoska i Ustrzyki Dolne oraz miast Sanok i Ustrzyki Dolne. Obejmuje typowe dla Karpat Wschodnich pasma górskie Gór Słonnych i Chwaniowa.

Polanki – rezerwat przyrody znajdujący się w miejscowości Bykowce, w gminie Sanok, w powiecie sanockim, w województwie podkarpackim. Leży w obrębie Parku Krajobrazowego Gór Słonnych.numer według rejestru wojewódzkiego – 54 powierzchnia – 184,44 ha dokument powołujący – M.P. z 1996 r. nr 42, poz. 410 rodzaj rezerwatu – leśny przedmiot ochrony – naturalne zbiorowiska leśne buczyny karpackiej
Przełom Sanu w Trepczy – tzw. przełom międzybrodzki, wczesnośredniowieczna brama węgierska – mikroregion fizycznogeograficzny, przebiegający południkowo odcinek doliny Sanu o długości 7 km rozdzielający Góry Słonne od Pogórza Dynowskiego, od południa przełom stanowi zamknięcie Kotliny Sanockiej pod masywem Kopacza. Gospodarkę leśną na tym obszarze prowadzi Nadleśnictwo Brzozów.

Przysłup – szczyt w Górach Słonnych, należących do Gór Sanocko-Turczańskich.

Słonna – szczyt w Górach Sanocko-Turczańskich.

Słonny – szczyt w Górach Sanocko-Turczańskich, położony w głównym grzbiecie Gór Słonnych o wysokości 668 m n.p.m. Jego stoki opadają: na południowy zachód - ku dolinie Sanu i wsi Manasterzec, zaś na północny wschód - ku dolinie potoku Borsukowiec i wsi Rakowa. Szczyt Słonnego jest zalesiony, przez co nie przedstawia walorów widokowych.

Stalag w Olchowcach – niemiecki obóz dla jeńców radzieckich w Olchowcach podczas II wojny światowej.
Tyrawka – rzeka, prawy dopływ Sanu w Górach Sanocko-Turczańskich o długości około 23 km. Jego źródła znajdują się na stokach pasma Chwaniowa i góry Węgliska, pomiędzy Zawadką a Ropienką Dolną. Główne dopływy to Borsukowiec, Berezka i Lachawka

Wujskie dawniej też Wójskie – wieś w Polsce, położona w województwie podkarpackim, w powiecie sanockim, w gminie Sanok.

Załuż – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie sanockim, w gminie Sanok. Leży nad Sanem.