Władysław DługoszW
Władysław Długosz

Władysław Długosz – senator I kadencji w II RP, poseł na Sejm Krajowy, poseł do austriackiej Rady Państwa, minister dla Galicji i długoletni prezes Krajowego Towarzystwa Naftowego, członek Rady Centralnego Związku Polskiego Przemysłu, Górnictwa, Handlu i Finansów w 1920 roku.

Robert DomsW
Robert Doms

Robert Doms – lwowski działacz społeczny, przedsiębiorca, filantrop.

Rudolf GallW
Rudolf Gall

Rudolf Gall – żydowski przemysłowiec, poseł do Rady Państwa w Wiedniu XI kadencji, tarnopolski poseł do Rady Państwa w Wiedniu wybrany w 1911 roku oraz poseł Sejmu Ustawodawczego.

Jan Albin GoetzW
Jan Albin Goetz

Jan Albin Goetz, Jan Götz-Okocimski, także Götz Edler von Okocim, a 1909–1911 Götz Freiherr von Okocim – polski przedsiębiorca.

August GorayskiW
August Gorayski

August Gorayski herbu Korczak – polityk okresu zaborów, działacz katolicki.

Ichel HerzigW
Ichel Herzig

Ichel Herzig – żydowski przedsiębiorca, działacz samorządowy.

Henryk KolischerW
Henryk Kolischer

Henryk Kolischer – żydowski przemysłowiec, prawnik, poseł do Sejmu Krajowego Galicji, austriackiej Rady Państwa oraz na Sejm Ustawodawczy RP,

Zygmunt KozłowskiW
Zygmunt Kozłowski

Zygmunt Filip Jakub Walenty Bolesta-Kozłowski z Kozłowa herbu Jastrzębiec – polski ziemianin, działacz gospodarczy i przedsiębiorca, polityk galicyjski, poseł do Rady Państwa i Sejmu Krajowego.

Kazimierz Lipiński (przemysłowiec)W
Kazimierz Lipiński (przemysłowiec)

Kazimierz Antoni Lipiński – polski przemysłowiec, założyciel i pierwszy dyrektor Fabryki Wagonów i Maszyn w Sanoku, która z czasem przekształciła się w przedsiębiorstwo Autosan. Poseł na galicyjski Sejm Krajowy VIII kadencji.

Ignacy ŁukasiewiczW
Ignacy Łukasiewicz

Jan Józef Ignacy Łukasiewicz – polski farmaceuta i przedsiębiorca, założyciel pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej, wynalazca lampy naftowej, pionier przemysłu naftowego w Europie, rewolucjonista i działacz niepodległościowy. Pochodził ze zubożałej rodziny szlacheckiej herbu Łada.

Jan OkołowiczW
Jan Okołowicz

Jan Okołowicz – polski ziemianin, powstaniec listopadowy, naczelnik gminy Sanoka.

Saul PinelesW
Saul Pineles

Saul Pineles – żydowski kupiec, przedsiębiorca budowlany, fabrykant.

Stanisław Skarbek (filantrop)W
Stanisław Skarbek (filantrop)

Stanisław Marcin Skarbek herbu Habdank – polski hrabia, ziemianin galicyjski, przemysłowiec, filantrop, mecenas kultury.

Franciszek StrzygowskiW
Franciszek Strzygowski

Franciszek Strzygowski – fabrykant związany z okręgiem bielsko-bialskim, właściciel zakładów włókienniczych w Leszczynach, wnuk protoplasty rodu i jednego z pionierów bielskiej industrializacji, również Franciszka Strzygowskiego (1745-1816), poseł do Sejmu Krajowego Galicji III i VI kadencji.

Stanisław SzczepanowskiW
Stanisław Szczepanowski

Stanisław Szczepanowski – polski ekonomista, chemik, inżynier, przedsiębiorca naftowy, od 1886 poseł do parlamentu austriackiego, od 1889 do Sejmu Krajowego galicyjskiego.

Jan Walewski (1860–1919)W
Jan Walewski (1860–1919)

Jan Walewski – polski adwokat, właściciel dóbr ziemskich, przemysłowiec, polityk.

Edmund ZieleniewskiW
Edmund Zieleniewski

Edmund Jan Kanty Zieleniewski – przemysłowiec, działacz społeczny, syn Ludwika Zieleniewskiego, ojciec Edmunda Pawła Zieleniewskiego.

Leon Aleksander ZieleniewskiW
Leon Aleksander Zieleniewski

Leon Aleksander Zieleniewski, przemysłowiec, działacz społeczny, syn Ludwika Zieleniewskiego.

Ludwik ZieleniewskiW
Ludwik Zieleniewski

Ludwik Zieleniewski – konstruktor i wynalazca, przemysłowiec, pionier przemysłu maszyn i narzędzi rolniczych w Galicji, działacz społeczny.