
Flaga Australii – jeden z symboli państwowych Związku Australijskiego.

Flaga Australii Zachodniej – przedstawia czarnego łabędzia. Jest on symbolem kolonii od roku 1830, kiedy rejon ten nazwano Kolonią Rzeki Łabędziej. Nawiązuje do legend aborygenów opowiadających, że przodkami plemienia Bibbulman były łabędzie czarne, które zmieniły się w ludzi. Pierwszą flagę ustanowiono 27 listopada 1875 roku. Wówczas łabędź był skierowany w lewo (heraldycznie). Od roku 1953, płynie w prawym kierunku. Złote koło symbolizuje pomyślność i słońce.

Flaga Australii Południowej – przedstawia srokacza, dzierzbowrona gwiżdżacego. Uznano go za narodowego ptaka stanu. Złoty krąg, symboluje słońce.

Flaga australijskich Aborygenów – zaprojektowana w 1971 roku przez aborygeńskiego artystę Harolda Thomasa, 14 lipca 1995 roku została oficjalnie zaakceptowana przez rząd Australii jako jeden z symboli narodowych tego państwa.

Flaga Australijskiego Terytorium Stołecznego – przedstawia Krzyż Południa – identyczny jak na fladze państwowej. Przypomina, że jest to siedziba władz federalnych. W części swobodnej, umieszczono uproszczoną wersję herbu Canberry.

The Bowman Flag – najstarsza znana flaga, która została zaprojektowana w Australii, została wykonana w 1806 roku przez Johna i Honor Bowmanów.

Commonwealth Star - siedmioramienna gwiazda symbolizująca stany Australii, gwiazda użyta jest także na herbie Australii. Sześć ramion gwiazdy symbolizuje sześć stanów Australii, siódme ramię gwiazdy reprezentuje wszystkie terytoria Australii. Pierwsza wersja gwiazdy z flagi z 1901 miała tylko sześć ramion, siódme zostało dodane w 1908 po tym jak w 1905 do Australii czasowo przyłączono Terytorium Papui.

Debata nad zmianą flagi Australii – cyklicznie powracająca dyskusja nad tym, czy flaga państwowa Australii powinna ulec zmianie, w szczególności poprzez usunięcie z kantonu flagi Wielkiej Brytanii czy nawet poprzez przyjęcie całkowicie nowego projektu pomijającego także gwiazdozbiór Krzyża Południa.

The Eureka Flag – flaga prawdopodobnie zaprojektowana przez kanadyjskiego górnika złota, o pseudonimie „Porucznik Ross”, podczas tzw. buntu Eureka Rebellion w Ballarat (Wiktoria) w 1854 roku.

Flaga Wyspy Bożego Narodzenia – przedstawia Krzyż Południa identyczny jak na fladze Australii, co przypomina o związkach z tym krajem. Błękit odzwierciedla Ocean Indyjski, a zieleń lasy tropikalne. W centrum umieszczono krąg słoneczny z mapą Wyspy Bożego Narodzenia. W części swobodnej, endemiczny faeton żółtodzioby.

Her Majesty the Queen’s Personal Flag for Australia – osobista flaga królowej Elżbiety II jako Monarchy Australii. Królowa Elżbieta II wyraziła zgodę na zaprojektowanie osobistej flagi, która miała być używana w Australii 20 września 1962 roku. Używana od 1963 roku od wizyty królowej Elżbiety II w Australii. Flaga jest używana tylko przez królową podczas jej obecności w Australii.

Konkurs na wzór flagi Australii – inicjatywa rządu Australii, która miała miejsce w 1901 roku i została ogłoszona przez premiera Australii Edmunda Bartona w celu zaprojektowania flagi dla Związku Australijskiego.

Flaga Nowej Południowej Walii – przedstawia Krzyż św. Jerzego. W ramionach umieszczono cztery gwiazdy Krzyża Południa. W centrum – lew angielski.

Flaga Queenslandu – przedstawia błękitny krzyż maltański. Przypomina on odznakę Krzyża Wiktorii, orderu wojskowego nadawanego za odwagę. W centrum umieszczono koronę królewską.

Flaga Tasmanii – wspięty, czerwony lew jest herbem Hobart. Taki sam przyjęto na flagę i godło Tasmanii.

Flaga Terytorium Północnego – przedstawia Krzyż Południa – będący drogowskazem na południu gwiazdozbiór jest częstym motywem w symbolach tej części świata. Czarna czołowa część płata, oznacza przynależność do Związku Australijskiego. W części swobodnej, stylizowany kwiat bawełny, zwany pustynna róża Sturta. Wewnątrz umieszczono siedmioramienną, czarną gwiazdę, przypominająca niegdysiejsze starania, aby Terytorium Północne stało się siódmym stanem. Czerń, biel i ochrę uznano za barwy narodowe.

Flaga Wiktorii – przedstawia Krzyż Południa oraz koronę św. Edwarda. W latach 1870-1877 był tylko sam Krzyż. W roku 1877 dodano Koronę Tudorów by podkreślić związki stanu z królową Wiktorią. W obecnej formie, uchwalona 1952 roku. Jest jedyną flagą stanową Australii, której emblematu nie umieszczono na okręgu, tylko bezpośrednio na płacie. Proporcje 1:2.

Flaga Wysp Kokosowych – przedstawia na zielonym tle złoty Krzyż Południa identyczny jak na fladze Australii, co przypomina o związkach z tym krajem. Przed krzyżem południa znajduje się złoty półksiężyc zwrócony w prawą stronę. W lewym górnym rogu znajduje się palma wpisana w złote słońce. Flaga powstała w 2003 roku i została oficjalnie zatwierdzona 6 kwietnia 2004.

Flaga Wyspiarzy z Cieśniny Torresa – flaga reprezentująca rdzennych mieszkańców wysp w Cieśninie Torresa, australijską grupę etniczną pochodzenia melanezyjskiego. Flagę zaprojektował Bernard Namok z Wyspy Thursday. 14 lipca 1995 roku została oficjalnie zaakceptowana przez rząd Australii jako jeden z symboli narodowych tego państwa.