
Góry Kisuckie – pasmo górskie w środkowej Słowacji. Najwyższym szczytem jest Pupov.

Hradisko – szczyt w zachodniej części Gór Kysuckich na Słowacji. Wznosi się pomiędzy szczytami Straník i Žiar. Zachodnie i północne stoki opadają do doliny potoku Kotrčiná.

Javorinka – szczyt w grupie górskiej Górach Kysuckich na Słowacji. Wznosi się w głównym grzbiecie tej grupy, pomiędzy dwoma szczytami: Okrúhlica i Okrúhlica. W północne stoki wcina się dolinka potoku Bystrica, który tutaj ma swoje źródło. Na południe z Javorinki odchodzą dwa krótkie grzbiety:południowy, zakończony wzniesieniami Jedľovina i Pálenica. Pomiędzy nimi spływa potok Čierťaž południowo-wschodni zakończony wzniesieniem Havranský vrch

Kováčka – płytka przełęcz w paśmie Gór Kisuckich na Słowacji. Znajduje się w obrębie miejscowości Terchová pomiędzy szczytami Kýčerka i Zázvorská Kyčera. Z północnych stoków przełęczy do zbiornika wodnego Nová Bystrica spływa potok Majeríčka, południowe opadają do doliny potoku Struháreň.

Kýčerka – szczyt w Górach Kisuckich na Słowacji. Wznosi się po północnej stronie należącego do miejscowości Terchová przysiółka Balátovci. Na południowych stokach wypływa potok Strucháreň, w północnym kierunku Kýčerka tworzy krótki grzbiet opływany przez dwa potoki; bezimienny i Majerička.

Mravečník – szczyt Gór Kysuckich na Słowacji. Leży w południowej części tej grupy górskiej. Stanowi kulminację rozległego, izolowanego masywu, ze wszystkich stron otoczonego głębokimi dolinami potoków, a od sąsiednich masywów oddzielonego niskimi przełęczami. Jego południowe stoki opadają do doliny Varínki w miejscowości Terchová, południowo-wschodnie do doliny jej dopływu – potoku Struháreň, północno-wschodnie do doliny potoku o nazwie Tižinský potok, w północne wcina się dolina potoku Radôstka, zaś od zachodu również głęboka dolina potoku bez nazwy oddziela go od szczytów Okrúhlica i Kykula.

Na Pupove – szczyt Gór Kysuckich na Słowacji. Wznosi się w obrębie miejscowości Terchová. Na niektórych mapach opisany jest jako zachodni szczyt Pupova.

Okrúhlica – szczyt Gór Kysuckich na Słowacji. Znajduje się na południowych obrzeżach tego pasma i wraz z przedwierzchołkiem zwanym Kykulą stanowi samodzielną górę, nie łączącą się grzbietami z innymi szczytami, z wszystkich bowiem stron oddzielona jest od nich głębokimi dolinami potoków. Południowe stoki Okrúhlica opadają do doliny Varínki w miejscowości Belá, zachodnie, północne i wschodnie do dolin dwóch dopływów Varínki. Doliny tych potoków oddzielają Okrúhlicę i Kykulę od sąsiednich szczytów Gór Kysuckich; po północno-wschodniej stronie jest to Mravečník, po zachodniej Hrbate.

Okrúhlica – szczyt w Górach Kisuckich na Słowacji. Wznosi się w głównym grzbiecie tej grupy, pomiędzy szczytami: Javorinka i Kýčerka. W północnym kierunku tworzy krótki grzbiet zakończony szczytem Kukula. Opływają go dwa dopływy rzeki Bystrica. Ze stoków południowych spływa jeden z dopływów potoku Zázrivka.

Okrúhlica – szczyt w Górach Kysuckich na Słowacji. Znajduje się w ich wschodniej części, w niedużej odległości na północny wschód od szczytu Javorinka. Na północno-zachodnich stokach Okrúhlicy ma źródła rzeka Bystrica, na południowo-wschodnich potok Zázrivka.

Požeha – szczyt Gór Kysuckich na Słowacji. Jego północne stoki opadają do doliny potoku o nazwie Vadičovský potok w miejscowości Horný Vadičov, południowe do doliny potoku Koňhorský potok. W kierunku północno-wschodnim Požeha tworzy grzbiet łączący ją ze szczytem Jalovec. Stoki wschodnie opadają do doliny potoku Nededzský jarok.

Pupov – najwyższy szczyt Gór Kysuckich na Słowacji. Znajduje się na wschodnim krańcu tego pasma, w wododziałowym grzbiecie, który poprzez przełęcz Rovná hora łączy się z pasmem Małej Fatry. Grzbiet ten oddziela zlewnię Orawy od zlewni Varínki. W zachodnim kierunku odchodzi od Pupova długi i stosunkowo płaski grzbiet z wierzchołkiem Na Pupove. W swojej końcowej części grzbiet ten opada na południowym zachodzie w widły Vrátňanki i potoku Struháreň. Południowe stoki tego grzbietu opadają do doliny Bielego potoku, północno-zachodnie do doliny potoku Struháreň, północno-wschodnie do doliny potoku o nazwie Dolinskẏ potok.

Sedlo pod Okrúhlicou – płytka przełęcz w paśmie Gór Kisuckich na Słowacji. Znajduje się w ich wschodniej części, pomiędzy szczytem Okrúhlica, a bezimiennym szczytem o wysokości 1090 m. Z północnych stoków przełęczy spływa niewielki potok Príslopec, będący dopływem Białej Orawy, z południowo-wschodnich jeden z dopływów Zázrivki.

Straník – szczyt w zachodniej części Gór Kysuckich na Słowacji. Wznosi się nad miejscowościami Teplička nad Váhom, Nededza i Kotrčiná Lúčka. Wschodnie stoki opadają do doliny potoku Kotrčiná oddzielającej go od szczytów Hrádok i Hrádisko

Struháreň – potok, prawy dopływ rzeki Varínka na Słowacji. Ma długości 5,9 km i jest ciekiem 4 rzędu.

Zázvorská Kyčera – szczyt Gór Kysuckich na Słowacji. Wznosi się pomiędzy miejscowością Terchová i zbiornikiem wodnym Nová Bystrica. W zachodnim kierunku od Zázvorskiej Kyčery ciągnie się długi i wyrównany grzbiet Vojenné. W kierunku północnym z Zázvorskiej Kyčery do zbiornika Nová Bystrica opada krótki grzbiet oddzielający doliny potoków Boďov potok i Čepelov potok, stoki południowe opadają do górskich osad miejscowości Terchová i dość wysoko wspinają się na nie łąki. Również północny grzbiet jest w dużym stopniu trawiasty. Znajduje się na nim pol;ana o nazwie Zázvorovci.

Želehosť – szczyt Gór Kysuckich na Słowacji. Wznosi się nad miejscowością Stráža. Stoki zachodnie opadają do doliny potoku o nazwie Koňhorský potok, południowe do doliny rzeki Varínka w miejscowości Stráža. W kierunku północnym tworzy grzbiet, który poprzez szczyt Borie i wierzchołek 767 m łączy się z szczytem Jalovec. Stoki północno-zachodnie opadają do dolinki niewielkiego potoku będącego dopływem Varínki.

Žiar – szczyt Gór Kysuckich na Słowacji. Wznosi się w ich zachodniej części, pomiędzy miejscowościami Horný Vadičov i Krasňany. Północne i wschodnie stoki opadają do doliny potoku o nazwie Koňhorský potok, południowe poprzez przedwierzchołek 630 m do doliny rzeki Varínka w Krasňanach. W kierunku północno-zachodnim poprzez Sedlo Žiarce łączy się z masywem Požeha.