
Skwer Ireny Bobowskiej – obszar zieleni miejskiej zlokalizowany w Poznaniu, na Ogrodach, pomiędzy ulicami Dąbrowskiego, Przybyszewskiego i Engeströma.

Skwer Bohaterów Akcji Bollwerk – skwer zlokalizowany przy północnym odcinku ulicy Szyperskiej, na obszarze Osiedla Stare Miasto w Poznaniu, upamiętniający uczestników akcji sabotażowej „Bollwerk” przeprowadzonej w pobliżu, w poznańskim porcie rzecznym w nocy z 20 na 21 lutego 1942.

Skwer Włodzimierza Dworzaczka – obszar zieleni miejskiej zlokalizowany w Poznaniu, bezpośrednio przy średniowiecznych murach miejskich, na tyłach strażnicy pożarowej przy ulicy Masztalarskiej, pomiędzy ulicami Masztalarską, Wroniecką i Małe Garbary. Sąsiaduje ze Skwerem Romana Wilhelmiego.
Skwer Rabina Akivy Egera – obszar zieleni miejskiej zlokalizowany w Poznaniu, obszar znajdujący się przed dawną Nowa Synagoga w Poznaniu, w rejonie ulic: Wronieckiej, Stawnej i Małe Garbary. Nazwa skweru, nadana 8 kwietnia 2008, upamiętnia Akivę Egera – wieloletniego rabina poznańskiej gminy żydowskiej, nierozerwalnie związanego z miastem humanistę, filantropa, nie ograniczającego swej aktywności tylko do wyznawców judaizmu.

Skwer Ferdynanda Focha w Poznaniu – skwer zlokalizowany u zbiegu ulic Jana Matejki i Stanisława Wyspiańskiego w Poznaniu, na terenie Łazarza, w sąsiedztwie Parku Wilsona.

Skwer Bogdana Jańskiego – obszar zieleni miejskiej zlokalizowany w Poznaniu, pomiędzy ulicami: Langiewicza, Dąbrówki, Pamiątkową i Filarecką na Wildzie.

Skwer Ryszarda Kuklińskiego – skwer zlokalizowany pomiędzy ulicami Krakowską, Karmelicką i Królowej Jadwigi w centrum Poznania.

Skwer Jerzego Kurczewskiego – skwer zlokalizowany w Poznaniu, pomiędzy ulicami Gotthilfa Bergera, Przemysłową i Jana Spychalskiego, w sąsiedztwie placu Marii Skłodowskiej-Curie, u podnóża gmachu Rektoratu Politechniki (Wilda).
Skwer Ignacego Łukasiewicza – trójkątny skwer, zlokalizowany w Poznaniu, pomiędzy ulicami Grobla, Za Groblą i Mostową, na Grobli.

Skwer Kazimierza Nowaka w Poznaniu – niewielki skwer na poznańskim Łazarzu, stanowiący zachodni fragment Rynku Łazarskiego, aż do ul. Głogowskiej. Ma lejkowaty (trójkątny) kształt. Obecna nazwa skweru, nadana w 2012, upamiętnia podróżnika Kazimierza Nowaka.
Skwer Przyjaźni Polsko-Węgierskiej – skwer zlokalizowany w centrum Poznania na osiedlu samorządowym Stare Miasto u zbiegu ulic Królowej Jadwigi i Strzeleckiej.

Skwer Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata – położony na Łęgach Dębińskich, na obszarze Osiedla Wilda w Poznaniu, pomiędzy ulicami: od północy Królowej Jadwigi; od zachodu do skweru przylegają dwie ulice, Górna Wilda i Dolna Wilda; od południa Olimpijską, a od wschodu skwer zamyka budynek Multikina i parking buforowy. Nazwę nadano uchwałą podjętą na sesji Rady Miasta Poznania w dniu 10 czerwca 2014. Wcześniej miejsce określane było nazwą Błonia Wildeckie.

Skwer Jana Suwarta – skwer zlokalizowany w obrębie ulic Grobla, Za Groblą i Ewangelickiej na obszarze Osiedla Stare Miasto w Poznaniu.

Skwer Trzech Tramwajarek – skwer zlokalizowany w Poznaniu, na Jeżycach, na narożniku ulic Dąbrowskiego i Kochanowskiego.

Skwer Romana Wilhelmiego – skwer w Poznaniu w obrębie Starego Miasta, u zbiegu ul. 23 Lutego i ul. Masztalarskiej. Upamiętnia Romana Wilhelmiego, aktora i reżysera urodzonego w Poznaniu, który zmarł 3 listopada 1991, kilka miesięcy po ostatniej premierze z jego udziałem na mieszczącej się w pobliżu Scenie na Piętrze.
Zielone Ogródki im. Zbigniewa Zakrzewskiego – skwer z fontanną zlokalizowany w Poznaniu, w centrum, u zbiegu ulic: Strzeleckiej, Zielonej i Długiej (Rybaki).

Skwer Janusza Ziółkowskiego – skwer w Poznaniu, na terenie jednostki pomocniczej Osiedle Stary Grunwald, na Ostrorogu, zlokalizowany pomiędzy ulicami: Grochowską, Marcelińską i Rycerską. Uchwała o nadaniu nazwy została podjęta przez Radę Miasta Poznania na sesji w dniu 3 września 2013.