Appiusz KlaudiuszW
Appiusz Klaudiusz

Appiusz Klaudiusz Ślepy – rzymski polityk żyjący między IV a III wiekiem p.n.e. Najstarszy znany z imienia autor prozy łacińskiej. W 312 p.n.e. piastował stanowisko cenzora mimo iż nie był wcześniej konsulem. Wybudował w Rzymie jeden z pierwszych akweduktów, zwany od jego imienia Aqua Appia i najstarszą bitą drogę rzymską Via Appia.

Druzus IIIW
Druzus III

Druzus III – blisko spokrewniony z cesarzami z dynastii julijsko-klaudyjskiej, młodszy syn Germanika i Agrypiny Starszej. Był bratem Nerona Cezara i cezara Kaliguli oraz Agrypiny Młodszej, Julii Druzylli i Julii Liwilli. 6 maja 17 n.e. wraz z rodzeństwem brał udział w triumfie swojego ojca, Germanika, za zwycięstwa nad Cheruskami i Chattami. W 23 n.e.u przywdział togę męską. Na wniosek Tyberiusza senat zezwolił Druzusowi ubiegać się o kwesturę na pięć lat przed uzyskaniem przewidywanego prawem wieku. Otrzymał też godność augura Po śmierci syna Druzusa w 23 n.e., Tyberiusz przyprowadził do senatu Druzusa i jego starszego brata Nerona, polecając ich opiece senatorów. Dzień pierwszego wystąpienia w życiu politycznym Druzusa i Nerona, Tyberiusz uczcił darem pieniężnym dla ludu.

Druzus MłodszyW
Druzus Młodszy

Druzus Młodszy – syn cesarza rzymskiego Tyberiusza i Wipsanii Agrypiny.

Druzus StarszyW
Druzus Starszy

Decimus Claudius Nero Drusus Germanicus.

Gajusz Klaudiusz Marcellus (konsul 50)W
Gajusz Klaudiusz Marcellus (konsul 50)

Gaius Claudius Marcellus – członek wpływowej plebejskiej gałęzi rzymskiego rodu Klaudiuszy (Claudii) noszącej przydomek Marcellus. Ród Marcellusów odgrywał ważną rolę w okresie republiki. Urodzony około 93 p.n.e.

GermanikW
Germanik

Gaius Claudius Drusus Caesar Germanicus – wódz rzymski, członek dynastii julijsko-klaudyjskiej. Bratanek cesarza Tyberiusza, ojciec cesarza Kaliguli, brat Klaudiusza. Poślubił wnuczkę Oktawiana Augusta, Agryppinę.

Julia HelenaW
Julia Helena

Julia Helena – córka Julii Liwilli oraz Druzusa. W 14 n.e. była chora, i jak opisuje Swetoniusz, cesarz August na łożu śmierci dopytywał się, czy wyzdrowiała. W 20 n.e. poślubiła swojego kuzyna – Nerona Cezara, syna Germanika i Agrypiny Starszej. Małżeństwo okazało się niezbyt szczęśliwe i zostało wykorzystane przez Sejana, zaufanego prefekta pretorianów cesarza Tyberiusza, w jego machinacjach skierowanych przeciwko Neronowi Cezarowi. Według Tacyta Sejan wykorzystał swój romans z Klaudią Julią Liwillą do spiskowania przeciwko Neronowi, który nie mógł się czuć pewny nawet u siebie w nocy, gdyż jego żona, Julia Helena, o jego czuwaniach, snach i westchnieniach donosiła swojej matce, a ta Sejanowi.

KaligulaW
Kaligula

Gaius Iulius Caesar Germanicus, – cesarz rzymski od 18 marca 37 r. Oficjalna tytulatura: Gaius Iulius Caesar Augustus Germanicus.

Klaudia Julia LiwillaW
Klaudia Julia Liwilla

Klaudia Julia Liwilla zwana też Julią Liwillą Starszą – córka Druzusa I i Antonii Młodszej.

Klaudiusz (cesarz)W
Klaudiusz (cesarz)

Klaudiusz, Tiberius Claudius Drusus Nero Germanicus, oficjalna tytulatura cesarska: Tiberius Claudius Caesar Augustus Germanicus – historyk, czwarty cesarz rzymski od 25 stycznia 41 roku do swojej śmierci, syn Druzusa Starszego i Antonii Młodszej; bratanek cesarza Tyberiusza, stryj cesarza Kaliguli, brat Germanika.

Klaudiusz Neron Juliusz CezarW
Klaudiusz Neron Juliusz Cezar

Klaudiusz Neron Juliusz Cezar łac. Claudius Nero Iulius Caesar Germanicus – blisko spokrewniony z cesarzami z dynastii julijsko-klaudyjskiej, syn Germanika i Agrypiny Starszej. Jego młodszym bratem był późniejszy cesarz Kaligula.

KlodiaW
Klodia

Klodia – siostra Publiusza Klodiusza, rzymskiego polityka, wraz z którym wyrzekła się patrycjuszowskiego pochodzenia. Wywodziła się z arystokratycznej rodziny rzymskiej.

Klodia PulchraW
Klodia Pulchra

Clodia Pulchra – córka Klodiusza i Fulwii.

Marek Klaudiusz Marcellus (konsul 222 p.n.e.)W
Marek Klaudiusz Marcellus (konsul 222 p.n.e.)

Marcus Claudius Marcellus – pięciokrotnie konsul rzymski, jeden z dowódców armii Republiki Rzymskiej podczas drugiej wojny punickiej. Najbardziej znany jako zdobywca Syrakuz. Jeden z najwybitniejszych polityków rzymskich okresu republiki. Pochodził z plebejskiej gałęzi Klaudiuszów noszących przydomek Marcellus.

TyberiuszW
Tyberiusz

Tyberiusz, Tiberius Claudius Nero – cesarz rzymski, syn Tyberiusza Klaudiusza i Liwii Druzylli, pasierb i następca Oktawiana Augusta. Oficjalna tytulatura cesarska Tiberius Caesar Augustus.

Tyberiusz Klaudiusz GemellusW
Tyberiusz Klaudiusz Gemellus

Tyberiusz Klaudiusz Gemellus - syn Druzusa II Kastora i Julii Liwilli czyli wnuk cesarza Tyberiusza i kuzyn cesarza Kaliguli. Gemellus to przydomek oznaczający "bliźniak". Jego bliźniaczy brat Klaudiusz Germanik zmarł w niemowlęctwie.

Tyberiusz Klaudiusz NeronW
Tyberiusz Klaudiusz Neron

Tyberiusz Klaudiusz Neron – arystokrata rzymski z rodu Klaudiuszy. Był potomkiem konsula – pierwszego Tyberiusza Klaudiusza Nerona, syna cenzora Appiusza Klaudiusza Ślepego. Jego ojcem był Druzus Klaudiusz Neron, który służył w armii Pompejusza. Jego matka również pochodziła z rodu Klaudiuszy.