Herb powiatu bełchatowskiegoW
Herb powiatu bełchatowskiego

Herb powiatu brzezińskiegoW
Herb powiatu brzezińskiego

Herb powiatu brzezińskiego przedstawia w polu czerwonym gotyckiej (hiszpańskiej) tarczy herbowej, od głowicy wizerunek połuorła srebrnego i połuorła czarnego, poniżej godło herbu Dołęga Lasockich. Dzioby orłów, przepaski z trójliśćmi i krzyż kawalerski są złote. Tarcza herbowa otoczona jest czarnym konturem.

Herb powiatu kutnowskiegoW
Herb powiatu kutnowskiego

Herb powiatu kutnowskiego przedstawia złotego lwa, zwróconego w heraldyczną prawą stronę, oraz kłos zboża. Tło herbu jest zielone.

Herb powiatu łaskiegoW
Herb powiatu łaskiego

Herb powiatu łaskiego przedstawia w polu czerwonym złote godło herbu w postaci korabia pozbawionego masztu ozdobionego lwimi głowami, nad którym umieszczone są infuła oraz skrzyżowane ukośnie podwójny krzyż arcybiskupi i pastorał.

Herb powiatu łęczyckiegoW
Herb powiatu łęczyckiego

Herb powiatu łęczyckiego przedstawia na tarczy dwudzielnej w słup, w polu prawym srebrnym czerwony zwrócony w prawo lew ze złotymi pazurami, srebrnymi zębami i czerwonym wystawionym językiem. W polu lewym czerwonym zwrócony w lewo srebrny orzeł ze złotymi pazurami, dziobem i koroną na głowie.

Herb powiatu łowickiegoW
Herb powiatu łowickiego

Herb powiatu łowickiego – tarcza o kroju późnogotyckim na trzy pola podzielona, z tych jednym dolnym czerwonym, od dołu tarczy szerszym, z lekka ku górze kończato zachodzącym. W czerwonym polu orzeł biały o złotym dziobie, o złotych łapach ze złotymi pazurami oraz o złotym pierścieniu na ogonie. Pole drugie, górne – złote, od prawej bocznicy, na którym ku środkowi tarczy pasy wąskie w słup w barwach zielonej, srebrnej i czerwonej. Pole trzecie, górne – złote, od lewej bocznicy, na którym ku środkowi tarczy pasy wąskie w słup w barwach błękitnej, srebrnej i czerwonej. Oba pola górne są wzajemnymi lustrzanymi odbiciami swego podziału w konstrukcji pasów w słup, jak i nieomal w barwach, wyjątek stanowią barwy zielona i błękitna – wzajem przeciwstawne.

Herb powiatu łódzkiego wschodniegoW
Herb powiatu łódzkiego wschodniego

Herb powiatu łódzkiego wschodniego przedstawia w polu czerwonym postać Świętego Wojciecha w szacie srebrnej, z atrybutami - krzyżem biskupim, wiosłami i włócznią złotymi, między dwiema liliami srebrnymi, stojącego w łodzi złotej.

Herb powiatu opoczyńskiegoW
Herb powiatu opoczyńskiego

Herb powiatu opoczyńskiego przedstawia tarczę dwudzielną w słup. W polu prawym czerwonym trzy srebrne pasy. W polu lewym błękitnym znajdują się trzy złote gwiazdy w słup przy brzegu pola tarczy. Z prawej strony postać św. Bartłomieja.

Herb powiatu poddębickiegoW
Herb powiatu poddębickiego

Herb powiatu poddębickiego w polu czerwonym – tarczy złoty dąb o sześciu korzeniach, sześciu ulistnionych konarach z sześcioma żołędziami. Trzy srebrne lilie: dwie po bokach dębu, jedna pod korzeniami.

Herb powiatu radomszczańskiegoW
Herb powiatu radomszczańskiego

Herb powiatu radomszczańskiego – herb ustanowiony przez radę powiatu radomszczańskiego.

Herb powiatu rawskiegoW
Herb powiatu rawskiego

Herb powiatu rawskiego przedstawia wizerunek czarnego orła, z głową zwróconą w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, ze złotą literą „R” na piersiach, z dziobem, językiem i szponami złotymi, umieszczony w czerwonym polu tarczy herbowej.

Herb powiatu sieradzkiegoW
Herb powiatu sieradzkiego

Herb powiatu sieradzkiego na tarczy hiszpańskiej dwudzielnej w słup. W polu prawym złotym znajduje się połulew czerwony o złotych, obrysowanych czarnym konturem pazurach. W polu lewym czerwonym znajduje się połuorzeł czarny o złotym dziobie, złotej łapie z pazurami oraz ze złotą przepaską poprzez skrzydło, zakończoną trójliściem koniczynki. Na głowach zespolonych ze sobą zwierząt znajduje się wspólna złota korona z trzema fleuronami.

Herb powiatu skierniewickiegoW
Herb powiatu skierniewickiego

Herb powiatu skierniewickiego przedstawia umieszczony w polu hiszpańskiej tarczy herbowej o barwie czerwonej układ dwóch białych orłów o złotym uzbrojeniu – dziobach, językach, szponach i przepasce na ogonie, zwróconych do siebie oraz umieszczonego pomiędzy nimi złotego kwiatu symbolizującego Drzewo Życia.

Herb powiatu tomaszowskiego (łódzkiego)W
Herb powiatu tomaszowskiego (łódzkiego)

Herb powiatu tomaszowskiego tarcza dwudzielna błękitną belką falistą w pas. W polu górnym złotym Herb Rawicz. W polu dolnym zielona gałązka dębowa z dwoma liśćmi i jednym żołędziem.

Herb powiatu wieluńskiegoW
Herb powiatu wieluńskiego

Herb powiatu wieluńskiego to biały Baranek Boży w złocistej aureoli, w polu czerwonym, stojący na wzniesieniu koloru zielonego, zwrócony w lewo. Podtrzymuje on, uniesioną nieco do góry prawą nogą przednią, chorągiewkę trójsferową na drzewcu zwieńczonym krzyżem. Z piersi Baranka spływa strumień krwi do złocistego kielicha

Herb powiatu zgierskiegoW
Herb powiatu zgierskiego

Herb powiatu zgierskiego to tarcza herbowa dwudzielna w pas z pięcioma cieniami. W polu pierwszym (górnym) złotym (żółtym) umieszczone jest od prawej strony godło herbu ziemi łęczyckiej i godło ziemi rawskiej. W polu drugim (dolnym) czerwonym zgierski orzeł srebrny koronowany.

Herb powiatu zduńskowolskiegoW
Herb powiatu zduńskowolskiego

Herb powiatu zduńskowolskiego w województwie łódzkim.