
Indie są jednym z największych państw Azji, znajdującym się w Azji Południowej nad Oceanem Indyjskim. Terytorium kraju obejmuje cały Półwysep Indyjski zwany Dekanem wraz z nasadą, przyjmując kształt spłaszczonego od północy czworoboku.
Acharya Jagadish Chandra Bose Indian Botanic Garden, dawniej Indian Botanic Garden, Royal Botanic Garden, Calcutta - najstarszy ogród botaniczny na terytorium Indii, nazwany imieniem Jagadisa Chandry Bosego.

Aksai Chin – część Wyżyny Tybetańskiej, leżąca na wschód od gór Karakorum. Rejon sporny o powierzchni 38 000 km², pomiędzy Chinami a Indiami. Jest administrowany przez Chiny, dla Hindusów stanowi jednakże część indyjskiego Kaszmiru. Znajduje się tutaj najwyżej położona słona pustynia świata. Rejon dziki i słabo zaludniony.

Delta Gangesu – delta rzeki Ganges, u jej ujścia do Zatoki Bengalskiej, zlokalizowana w Bengalu, na terytorium Bangladeszu oraz indyjskiego stanu Bengal Zachodni. Wraz z Gangesem, swoje ujście na terenie delty znajduje Brahmaputra.

Dhala – krater uderzeniowy w stanie Madhya Pradesh w Indiach. Skały tego krateru są widoczne na powierzchni ziemi.

Doab – termin używany w Indiach i Pakistanie do nazwania obszarów w kształcie języka leżących pomiędzy dwoma zbiegającymi się rzekami, inaczej międzyrzecze; nazwą Doab, już jako częścią nazwy własnej, określa się również niektóre regiony leżące pomiędzy zbiegającymi się rzekami.

Kanał Indiry Gandhi - jeden z największych kanałów w Indiach, biegnący od miejsca, w którym zbiegają się rzeki Sutlej i Bjas w zachodniej części Pendżabu do okolic miasta Jaisalmer w Radżastanie. Długość kanału wynosi około 650 kilometrów.

Kotlina Kaszmirska – kotlina śródgórska w zachodnich Himalajach, w Indiach, między górami Pir Pandźal i Himalajami Wysokimi.

Krater Śiwa (Shiva) – struktura dna oceanicznego na Morzu Arabskim, na zachód od wybrzeża Indii. Przypuszczalnie jest to krater uderzeniowy, największy spośród kraterów powstałych podczas wymierania kredowego, na przełomie kredy i paleogenu, i jeden z największych na Ziemi.

Lonar – jezioro meteorytowe, wypełniające krater uderzeniowy, w stanie Maharasztra, w Indiach. Skały tego krateru są widoczne na powierzchni ziemi.

Mały Rann (ang. Little Rann of Kutch) to solnisko położone obok solniska Wielki Rann w okręgu administracyjnym Kaććh w stanie Gudźarat w Indiach.
Morze Arabskie – otwarte morze w północnej części Oceanu Indyjskiego. Leży między półwyspami Arabskim i Indyjskim.
Morze Lakkadiwskie, Morze Lakszadiwskie – morze na Oceanie Indyjskim między Wybrzeżem Malabarskim w Indiach a archipelagami Lakszadiwów i Malediwów.

Okręg Damodar – położony nad rzeką Damodar na pograniczu stanów Bengal Zachodni i Bihar największy okręg górniczo-przemysłowy Indii. Nazywany niekiedy indyjskim Zagłębiem Ruhry, rozwój zawdzięcza złożom węgla kamiennego, rud żelaza i metali uszlachetniających oraz miedzi, miki i boksytów. Skupia większość zakładów indyjskiej karbochemii i produkcji żelaza i stali, a także przemysłu metalowego, obrabiarkowego i środków transportu.

Wielki Rann – sezonowe solnisko na spornym pograniczu Indii i Pakistanu, nad Morzem Arabskim, w pobliżu ujścia do morza rzeki Indus.

Wybrzeże Koromandelskie – rozległa nadbrzeżna równina, położona nad Oceanem Indyjskim we wschodniej części stanu Tamil Nadu w południowych Indiach. Zajmuje obszar ok. 22,8 tys. km². Średnia wysokość wynosi 80 metrów nad poziomem morza. Linia brzegowa prosta, liczne wysepki koralowe.

Wybrzeże Malabarskie (Malabar) – część południowo-zachodniego wybrzeża Indii nad Morzem Arabskim, od Goa do przylądka Komoryn.