Flaga AndaluzjiW
Flaga Andaluzji

Flaga Andaluzji składa się z trzech poziomych pasów jednakowej szerokości: dwóch zielonych i białego pomiędzy nimi. W środku umieszczony jest herb Andaluzji, aczkolwiek istnieją też wersje flagi pozbawione tego symbolu.Barwa zielona symbolizuje ziemie uprawne, a biała domy – typowy krajobraz Andaluzji. Inna interpretacja symboliki kolorów odwołuje się do historycznej przeszłości kraju – okresu panowania muzułmańskiego.

Flaga AragoniiW
Flaga Aragonii

Flaga Aragonii - jest to flaga heraldyczna używana od XIV wieku.

Flaga AsturiiW
Flaga Asturii

Barwa błękitna jest symbolem Najświętszej Marii Panny. W środku płata jest sylwetka Krzyża Zwycięstwa, który był przez Pelagiusza, założyciela monarchii Asturii, wysoko niesiony przed wojskiem w czasie bitwy z muzułmanami pod Covadongą w VIII wieku. Obecnie ten niemal metrowej wysokości, złoty, wysadzany kamieniami krzyż z relikwiarzem, jest przechowywany w katedrze w Oviedo. Na fladze, zawieszone są na krzyżu greckie litery alfa i omega, symbolizujące Chrystusa jako początek i koniec.

Flaga BalearówW
Flaga Balearów

Flaga Balearów jest niemal taka sama, jak chorągiew królestwa Majorki z 1312 roku. Pasy przypominają, że Baleary należały od 1228 roku do Aragonii. Zamek w kantonie to zamek Almoraima.

Flaga Kraju BaskówW
Flaga Kraju Basków

Ikurriña – flaga Kraju Basków, w użyciu od 1894 roku, kiedy to stworzył ją Sabino Arana, uważany za twórcę baskijskiego ruchu nacjonalistycznego i niepodległościowego.

Flaga EstremaduryW
Flaga Estremadury

Na fladze połączono barwy dwóch części wspólnoty - Cáceres i Badajoz.

Flaga GalicjiW
Flaga Galicji

Flaga Galicji – flaga w formie prostokątnego pasa tkaniny o proporcjach 2:3, barwy białej z biegnącym ukośnie błękitnym pasem i umieszczonym w centrum herbem Galicji, stanowiąca jeden z symboli tej hiszpańskiej tzw. wspólnoty autonomicznej.

Flaga KantabriiW
Flaga Kantabrii

Biel i czerwień są tradycyjnymi barwami regionu Kantabrii.

Flaga Kastylii i LeónuW
Flaga Kastylii i Leónu

Flaga Kastylii i Leónu – flaga ta jest taka sama jak chorągiew używana w latach 1230 - 1479. W polach 1 i 4 jest herb Kastylii (zamek), w polach 2 i 3 herb León (lew).

Flaga Kastylii-La ManchyW
Flaga Kastylii-La Manchy

W części czołowej znajduje się historyczny herb Kastylii. Część swobodna ma barwy płaszczy noszonych przez krzyżowców.

Flaga KataloniiW
Flaga Katalonii

Flaga Katalonii przedstawia średniowieczny herb Katalonii w układzie poziomym.

Flaga La RiojaW
Flaga La Rioja

Barwy flagi La Rioja pochodzą z pierwszego pola herbu wspólnoty La Rioja.

Flaga wspólnoty autonomicznej MadrytuW
Flaga wspólnoty autonomicznej Madrytu

Flaga wspólnoty autonomicznej Madrytu – symbolizuje:czerwień, która jest barwą Kastylii; gwiazdy, pochodzące z herbu miasta stołecznego.

Flaga MurcjiW
Flaga Murcji

Flaga Murcji, autonomicznego regionu Hiszpanii, ma kształt prostokątu o proporcjach 2:3. Na purpurowym tle w lewym górnym rogu znajdują się cztery złote zamki, a w prawym dolnym rogu siedem złotych koron.

Flaga NawarryW
Flaga Nawarry

W centrum flagi jest herb Nawarry ustanowiony w XIII wieku. Tarczę herbową zwieńcza korona królewska.

Flaga wspólnoty autonomicznej WalencjiW
Flaga wspólnoty autonomicznej Walencji

Flaga ta jest niemal identyczną kopią chorągwi przyznanej w 1238 roku miastu Walencja przez króla Aragonii Jakuba I Zdobywcę.

Flaga Wysp KanaryjskichW
Flaga Wysp Kanaryjskich

Flaga Wysp Kanaryjskich – to jeden z symboli hiszpańskiej wspólnoty autonomicznej Wyspy Kanaryjskie.