
Herb Bardejowa przedstawia na tarczy dwudzielnej w pas, w polu górnym błękitnym skrzyżowane dwie złote halabardy. Nad nimi złota otwarta korona. Pod nimi złota lilia. Pole dolne herbu dzielone jest siedmiokroć w pasy czerwono-srebrne.

Herb Białej Spiskiej przedstawia na tarczy w polu czerwonym srebrny dzwon kościelny.

Herb Bratysławy – jeden z symboli miejskich Bratysławy. Przedstawia na tarczy w polu czerwonym srebrny blankowany mur miejski z bramą, w której opuszczona jest do połowy złota brona. Za murem znajdują się trzy srebrne wieże z otwartymi oknami i nakryte czerwonymi dachami ze złotymi kulami na narożnikach.

Herb Czadcy jest jednym z symboli tego miasta.

Herb Kieżmarku przedstawia na tarczy dwudzielnej w pas w polu górnym błękitnym dwa skrzyżowane srebrne miecze z czerwonymi rękojeściami. Nad nimi złota korona. Pod mieczami czerwona pięciopłatkowa róża. Pole dolne dzielone jest w poziome pasy czerwono-srebrne.

Herb Koszyc przedstawia na tarczy trójdzielnej w pas, w głowicy w polu błękitnym trzy złote lilie. Pole środkowe dzielone jest na poziome pasy srebrno-czerwone, z połową koronowanego białego orła w części lewej. U podstawy w polu błękitnym trzy lilie rozdzielone skosem szachowanym złoto-czerwono.

Herb Lewoczy przedstawia na tarczy w polu czerwonym na zielonym trójwzgórzu srebrny dwuramienny krzyż. Krzyż podtrzymywany jest przez dwa srebrne wspięte koronowane lwy.

Herb Liptowskiego Mikułasza przedstawia na niebieskiej tarczy herbowej srebrną (białą) postać mężczyzny z brodą, ubranego w ornat i mitrę, szatę spodnią – albę oraz złote buty, trzymającego na uniesionej prawej dłoni książkę, a na niej trzy złote kule ułożone na kształt trójkąta, zaś lewą dłonią podtrzymuje złoty (żółty) pastorał oparty o ziemię w lewy skos. Niektóre elementy ornatu i mitry są także koloru złotego.

Herb Martina stanowi na tarczy w polu błękitnym siedzącego na białym (srebrnym) stąpającym koniu rycerza, który złotym mieczem odcina połowę swojego czerwonego płaszcza dla nagiego klęczącego u stóp konia żebraka.

Herb Namiestowa przedstawia na tarczy w polu srebrnym czarnego dwugłowego orła o złotym uzbrojeniu trzymającego w prawej łapie miecz i jabłko królewskie w lewej. Nad głowami orła złota zamknięta korona. Trzymaczami herbu są postacie świętych Szymona Apostoła i Judy Tadeusza. Na tarczy złota otwarta korona.

Herb Podolińca przedstawia na tarczy w polu błękitnym postać Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus w srebrnych szatach, obydwoje z aureolami, w otoczeniu czterech sześcioramiennych srebrnych gwiazd.

Herb miasta Poprad przedstawia na tarczy w polu błękitnym trzy srebrne tatrzańskie szczyty, a pod nimi dwie skrzyżowane czerwone strzały.

Herb Preszowa – herb słowackiego miasta Preszów. Przedstawia na tarczy w polu srebrnym, w głowicy trzy róże, a w części dolnej po dwa poziome pasy czerwono-srebrne.

Herb Senicy stanowi w polu niebieskim stojąca en face postać świętego Marcina w heraldycznie srebrnej (białej) zbroi prawą ręką uzbrojona w złoty miecz przecinającego swój czerwony płaszcz trzymany w lewej ręce. Święty przedstawiony od kolan w górę. Włosy koloru złotego.

Herb Starej Lubowli przedstawia na tarczy w polu czerwonym postać świętego Mikołaja.

Herb miasta Wysokie Tatry to obok flagi, jeden z głównych symboli tego miasta. Jego wygląd oraz posługiwanie się nim reguluje statut miasta Wysokie Tatry.