
Cape Barren – druga co do wielkości wyspa w archipelagu Wysp Furneaux w Cieśninie Bassa o powierzchni. Należy do Australii, jest częścią stanu Tasmania. Jej najwyższym wzniesieniem jest Mount Munro.

Clarke Island – trzecia co do wielkości wyspa w archipelagu Wysp Furneaux w Cieśninie Bassa. Należy do Australii, jest częścią stanu Tasmania. Leży na południe od wyspy Cape Barren. Zajmuje powierzchnię 82 km².

Wyspa Flindersa – wyspa w cieśninie Bassa położona 20 km w kierunku północno-wschodnim od Tasmanii. Jest to największa wyspa w archipelagu Wysp Furneaux.

Friars – grupa czterech wysp, zbudowanych z diabazu, o łącznej powierzchni około 17 ha. Położone u południowo-wschodniego wybrzeża Tasmanii (Australia) i wchodzą w skład archipelagu wysp Actaeon, który zlokalizowany jest na południowym krańcu Kanału d’Entrecasteaux, koło wyspy Bruny. Wyspy Friars położone są na terenie Parku Narodowego South Bruny.

Wyspy Furneaux – grupa 52 wysp we wschodniej części cieśniny Bassa. Administracyjnie należy do stanu Tasmania. Jej nazwa pochodzi od nazwiska brytyjskiego odkrywcy Tobiasa Furneaux, który badał te tereny w 1773 r. dowodząc statkiem „Adventure” w czasie drugiej podróży Cooka w latach 1772-74.

Hippolyte Rocks – mała wyspa granitowa, o powierzchni 5,3 ha. Położona u południowo-wschodnich wybrzeży Tasmanii, klify zlokalizowane na wyspie osiągają wysokości 65 m. Hippolyte Rocks znajduje się na terenie Parku Narodowego Tasmana.

King (wyspa) – wyspa w Cieśninie Bassa, w Australii (Tasmania).

Macquarie – wyspa położona na południowych krańcach Oceanu Spokojnego, administracyjnie wchodząca w skład australijskiego stanu Tasmania. Znajduje się w odległości ok. 1450 km na południe od Australii i ok. 1500 na północ od Antarktydy, zaliczana jest do wysp subantarktycznych.

New Year Island – niewielka wyspa w Cieśninie Bassa, położona u północno-zachodnich wybrzeży wyspy King. W jej pobliżu znajduje się wyspa Christmas Island.

Schouten – wyspa położona u wybrzeży Tasmanii na Morzu Tasmana oddalona 1,6 km na południe od Półwyspu Freycineta. Powierzchnia wyspy wynosi 28 km², w całości leży na terenie Parku Narodowego Freycineta.

Wyspa Tasmana – owalna wyspa położona u południowo-wschodnich wybrzeży Półwyspu Tasmana na Tasmanii. Wyspa wchodzi w skład Parku Narodowego Tasmana. Na wybrzeżu występują klify zbudowane z diabazu; najwyższy punkt wyspy wynosi 300 m n.p.m., a średnia wysokość 280 m n.p.m. Położona jest tutaj Latarnia morska Tasmana oraz stacja meteorologiczna.

Wyspa Vansittart, znana także jako Gun Carriage Island – granitowa wyspa o powierzchni 800 hektarów, w południowo-wschodniej Australii. Jest częścią położonej w Tasmanii Grupy Wysp Vansittart, leżącej we wschodniej Cieśninie Bassa pomiędzy Wyspą Flindersa a wyspą Cape Barren w grupie wysp Furneaux. Część terenów wyspy jest w prywatnych rękach, część jest dzierżawiona pod hodowlę bydła.

Wyspa Bruny – wyspa położona u południowo-wschodniego wybrzeża Tasmanii, oddzielona od Tasmanii Kanałem d’Entrecasteaux. Wyspa podzielona jest na dwie części: północną i południową, które połączone są długim, wąskim przesmykiem. Na wyspie zlokalizowany jest South Bruny National Park oraz druga najstarsza latarnia w Australii – Cape Bruny – uruchomiona w 1838.