
Az-Zamalik – wyspa i dzielnica stolicy Egiptu, Kairu.

Dżazirat al-Mauz – jedna z wysp na Nilu w południowej części Luksoru w Egipcie.

Dżazirat at-Timsah – jedna z wysp na Nilu, w południowej części Luksoru w Egipcie, na południe od Dżazirat al-Mauz.

Dżazirat Firaun – wyspa na Morzu Czerwonym w północnej części Zatoki Akaba w muhafazie Synaj Południowy w Egipcie.

Dżazirat Suhajl – wyspa na Nilu na południe od Asuanu w południowym Egipcie.

Dżazirat Zabardżad – wyspa na Morzu Czerwonym należąca do Egiptu, położona w pobliżu przylądka Ras Banas.

Dżuzur Aszrafi – bezludne piaskowe wyspy na Morzu Czerwonym przy południowym krańcu Zatoki Sueskiej w cieśninie Madik Dżubal, pomiędzy egipskimi wybrzeżami Afryki a azjatyckim Synajem.

Elefantyna − wyspa na rzece Nil, poniżej pierwszej katarakty. Współcześnie stanowi część miasta Asuan, w południowym Egipcie. Wyspa ma około 1200 m długości i 400 m szerokości w najszerszym miejscu.

File – egipska wyspa na Nilu na wysokości I katarakty. W czasach starożytnych na wyspie znajdował się ośrodek kultu Izydy.

Dżazirat an-Nabatat – mała, owalna wysepka na Nilu w bezpośrednim sąsiedztwie Asuanu w Egipcie.

Sanafir – wyspa na Morzu Czerwonym znajdująca się na wschód od wyspy Tiran, w pobliżu wejścia do Zatoki Akaba. Ma powierzchnię 33 km².
Dżazirat Szadwan – skalista wyspa na Morzu Czerwonym przy południowym krańcu Zatoki Sueskiej pomiędzy egipskimi wybrzeżami Afryki a azjatyckim Synajem. Najwyższy szczyt wyspy wznosi się na wysokość 301 m n.p.m.
Tiran – wyspa położona na wschód od egipskiego kurortu Szarm el-Szejk, znajdująca się naprzeciw Cieśniny Tirańskiej łączącej Morze Czerwone i Zatokę Akaba. Powierzchnia wyspy wynosi 80 km2. Wstęp na Tiran jest zabroniony, ale wokół znajdują się rafy koralowe, które są atrakcją turystyczną ściągającą nurków z całego świata. Kilka kilometrów na wschód znajduje się wyspa Sanafir.