
Karel Husárek – czeski generał.

Bogoljub Jevtić cyr. Богољуб Јевтић – serbski polityk i dyplomata, premier Jugosławii (1934-1935), minister spraw zagranicznych (1932-1935).

JKW Aleksander II Karadźordźewić – książę koronny serbski, ostatni następca tronu Królestwa Jugosławii, pretendent do tronu Serbii.

Aleksander I Karadziordziewić,, – król Jugosławii (1929–1934) z dynastii Karadziordziewiciów. Władca Królestwa Serbów, Chorwatów i Słoweńców (1921–1929). Syn Piotra I Karodziordziewicia. Prowadził politykę centralistyczną i autokratyczną. Wskutek sporów religijnych i etnicznych w 1929 wprowadził dyktaturę i zmienił nazwę kraju na Jugosławia.

Ludvík Krejčí – czechosłowacki wojskowy, oficer Korpusu Czechosłowackiego w Rosji, generał armii Wojska Czechosłowackiego i jego szef Sztabu Generalnego w latach 1933–1939. Podczas II wojny światowej więzień obozu koncentracyjnego Theresienstadt.

Vojtěch Boris Luža – czeski generał.

Erhard Milch – niemiecki lotnik wojskowy i cywilny, feldmarszałek. Członek NSDAP od marca 1933, zbrodniarz wojenny.

Artur Phleps – SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS.

Piotr II Karadziordziewić – ostatni król Jugosławii w latach 1934–1945.

Ivo Tartaglia, także Ivo Tartalja – chorwacki i jugosłowiański polityk, burmistrz Splitu (1920-1928), ban Banowiny Primorskiej (1929-1932).

Alois Vicherek , pseudonim wojskowy Josef Slezák – czeski generał, pilot.

Rudolf Viest – słowacki generał dywizji; w październiku 1944 dowódca Słowackiego Powstania Narodowego; jedyny generał okresu Pierwszej Republiki Czechosłowackiej wywodzący się ze Słowacji. Minister rządu czechosłowackiego na uchodźstwie. Zamordowany przez Niemców po dostaniu się do niewoli.

Siergiej Nikołajewicz Wojciechowski – rosyjski i czechosłowacki wojskowy polskiego pochodzenia. Oficer Armii Imperium Rosyjskiego, potem oddelegowany do Korpusu Czechosłowackiego w Rosji. Uczestnik rosyjskiej wojny domowej po stronie Białych. Generał armii Wojska Czechosłowackiego, po 1945 więzień stalinowskich łagrów.