
Kraj Permski – jednostka administracyjna Federacji Rosyjskiej.

Flaga Kraju Permskiego (NHR:3719) – jeden z oficjalnych symboli Kraju Permskiego. Jest to flaga o proporcjach 2:3, przyjęta oficjalnie 17 kwietnia 2003 roku, jeszcze w czasach istnienia obwodu permskiego.

Herb Kraju Permskiego – jest oficjalnym symbolem rosyjskiego Kraju Permskiego, przyjętym w obecnej formie 28 grudnia 1995 roku.

Kalino – osiedle typu miejskiego w środkowej Rosji, w okręgu miejskim Czusowoj w Kraju permskim.

Kungurska Jaskinia Lodowa – jaskinia w Rosji, jedna z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Syberii i Uralu, będąca pomnikiem przyrody o znaczeniu ogólnorosyjskim. Jaskinia jest położona w Kraju Permskim, na prawym brzegu rzeki Syłwy, na obrzeżach miasta Kungur we wsi Filippowka, 100 km od Permu.

Okręg Komi-Permiacki – powstał 1 grudnia 2005 w wyniku włączenia Komi-Permiackiego Okręgu Autonomicznego do nowo powstałego Kraju Permskiego i przekształcenia w jednostkę terytorialną tego kraju.

Poludow Kamień lub Polud – szczyt w rejonie krasnowiszerskim, na Uralu Północnym, w Kraju Permskim, w europejskiej części Rosji. Położona jest w odległości 7 km od Krasnowiszerska na obszarze chronionego krajobrazu regionalnego znaczenia.

Poludow kriaż – pasmo na Uralu Północnym w europejskiej części Rosji, w północnej części Kraju Permskiego. Ogólna nazwa południowego krańca Timanu i pagórkowatej części pogórza Uralu Bieriezowsko-Sriedniewiszerskiego.

Połazna – osiedle robotnicze w Rosji, w Kraju Permskim, w rejonie dobrianskim. Położona jest na brzegu Zbiornika Kamskiego przy ujściu do niego rzeki Połazny, 45 km od Permu i 25 km na południe od Dobrianki.

Pomianionnyj Kamień lub Kołczimskij Kamień – szczyt w rejonie krasnowiszerskim, na Uralu Północnym, w Kraju Permskim, w europejskiej części Rosji. Położona jest w odległości 30 km na wschód od Krasnowiszerska.

Ural Północny – środkowa część łańcucha górskiego Ural w Rosji. Stanowi fragment umownej granicy między Europą i Azją. Ciągnie się z północy na południe, od źródeł rzeki Peczora, za którą znajduje się Ural Subpolarny, do szczytu Oslanka, za którym znajduje się Ural Środkowy.
Ural Środkowy – najniższa część łańcucha górskiego Ural w Rosji. Stanowi fragment umownej granicy między Europą i Azją. Ciągnie się z południkowo, na południe od szczytu Oslanka, który należy już do Uralu Północnego, do górnego biegu rzeki Ufa, za którą znajduje się Ural Południowy.

Wietłan – formacja skalna nad rzeką Wiszerą w odległości 8 km w górę rzeki od Krasnowiszerska na Uralu Północnym w Kraju Permskim, w europejskiej części Rosji. Jest to obiekt geologiczno–geomorfologiczny, będący systemem prawie pionowych ścian skalnych, zaczynających się na wysokości od 40 do 50 metrów nad brzegiem rzeki i osiągających w najwyższym punkcie wysokość 263 m n.p.m. Całkowita długość formacji wynosi 1750 m. Rzeka u podnóża skały znajduje się na wysokości 121,4 m n.p.m..