
Bazylika św. Jana – dawna bazylika w pobliżu Efezu, wybudowana w VI wieku przez cesarza Justyniana na wzgórzu Ayasoluk w miejscu prawdopodobnego spoczynku św. Jana Ewangelisty, autora jednej z Ewangelii. Współcześnie zachowana jako ruina w miejscowości Selçuk w zachodniej Turcji, położona u podnóża cytadeli na wzgórzu Ayasoluk około 3,5 km od ruin starożytnego Efezu.

Brama Hadriana – łuk triumfalny zbudowany w Antalyi na cześć rzymskiego cesarza Hadriana, który odwiedził to miasto w 130 r. n.e. Budowla składa się z trzech łuków, pod którymi według legendy przeszła królowa Saby, aby odpocząć w pałacu Aspendos podczas drogi do króla Salomona.

Czerwona Wieża - ośmiokątna wieża, zlokalizowana w porcie jest symbolem miasta Alanya, pochodzącym z okresu Imperium Seldżuckiego.

Cerkiew św. Jerzego – prawosławna cerkiew w Edirne, w jurysdykcji Bułgarskiego Kościoła Prawosławnego.

Göreme − miasto i dolina w Kapadocji, na zachód od Kayseri, na terenie których znajduje się Park Narodowy Göreme - wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO skansen około 350 kościołów wykutych w skale.

Jaskinia Siedmiu Śpiących – nekropolia z czasów bizantyjskich, położona nieopodal ruin starożytnego miasta Efez. Wiąże się z nią legenda z czasów wczesnego chrześcijaństwa, gdy była to religia nieuznawana przez rzymskie władze, a jej wyznawcy poddawani byli represjom.

Martyrium św. Filipa zostało zbudowane na przełomie IV i V wieku w Hierapolis, w miejscu gdzie w 80 roku męczeńską śmierć poniósł apostoł Filip. Miasto pod panowaniem Bizancjum stało się ważnym ośrodkiem chrześcijaństwa, siedzibą biskupów. W czasie swoich podróży odwiedził je św. Paweł.

Minaret Yivli – inaczej Żłobkowany minaret znajduje się w mieście Antalya w Turcji. Jest jednym z pierwszych islamskich obiektów w mieście. Meczet został wybudowany w 1230 roku. Żłobkowany minaret meczetu jest obecnie punktem orientacyjnym, a zarazem symbolem miasta. Minaret ma 38 metrów wysokości. Ozdobiony został ciemnobłękitnymi płytkami. Zbudowany jest na kwadratowej, kamiennej bazie. Podzielony został na 8 żłobkowanych części. Chcąc znaleźć się na samej górze trzeba pokonać 90 schodów.

Sillyon – starożytna twierdza i miasto 28 km na północny wschód od Antalii, na południowym wybrzeżu obecnej Turcji. Twierdza została zbudowana na wzgórzu na wysokości 210 m. n.p.m. Fortyfikacjom nie sprostał sam Aleksander Wielki.
Tersane - starożytna stocznia u podnóża twierdzy w Alanyi w Turcji.

Wieża zegarowa w Izmit – wieża zegarowa zbudowana w latach 1900–1901 w Izmit.

Zatopiona Cysterna jest największą z kilkuset starożytnych cystern, która wciąż znajduje się pod miastem Stambuł w Turcji w pobliżu Hagia Sofia..