Park Narodowy Bernardo O’HigginsW
Park Narodowy Bernardo O’Higgins

Park Narodowy Bernardo O’Higgins – największy obszar chroniony w Chile, którego powierzchnia wynosi 35 259,01 km². Nazwa parku pochodzi od imienia generała Bernardo O’Higginsa, który był pierwszym przywódcą Chile. Park sąsiaduje z kilkoma innymi parkami, od wschodu z Parkiem Narodowym Los Glaciares oraz Parkiem Narodowym Torres del Paine, od północy z Parkiem Narodowym Laguna San Rafael oraz z dwoma rezerwatami, od południowego zachodu z Rezerwatem Narodowym Alacalufes i od północnego zachodu z Rezerwatem Narodowym Katalalixar.

Chiloé (wyspa)W
Chiloé (wyspa)

Chiloé – wyspa na Oceanie Spokojnym w archipelagu Chiloé, położona u środkowego wybrzeża Chile w regionie administracyjnym Los Lagos. Jej powierzchnia wynosi ok. 8,4 tys. km², jest drugą pod względem wielkości wyspą Chile i piątą w całej Ameryce Południowej. Liczba mieszkańców: 154,8 tys. (2002). Głównym miastem i portem na wyspie jest Ancud. Inne ważniejsze miasta to: Castro i Quellón.

Park Narodowy Przylądka HornW
Park Narodowy Przylądka Horn

Park Narodowy Przylądka Horn – park narodowy w Chile, założony w 1945. Zajmuje obszar o powierzchni 631 km². Park jest częścią rezerwatu biosfery Cabo de Hornos od roku 2005.

Park Narodowy Bosque de Fray JorgeW
Park Narodowy Bosque de Fray Jorge

Park Narodowy Bosque de Fray Jorge – chilijski park narodowy leżący na terenie regionu Coquimbo w prowincji Limarí. Utworzony został w roku 1941. Ma powierzchnię 9959 hektarów. Od roku 2010 uznawany przez BirdLife International za IBA, a od roku 1977 uznawany jest również za rezerwat biosfery.

Park Narodowy Corcovado (Chile)W
Park Narodowy Corcovado (Chile)

Park Narodowy Corcovado – park narodowy zlokalizowany w Chile w regionie Los Lagos. Został założony 7 stycznia 2005 roku i zajmuje obszar 2940 km².

Park Narodowy La CampanaW
Park Narodowy La Campana

Park Narodowy La Campana – chilijski park narodowy, utworzony 17 października 1967 roku, na mocy ustawy nr 16.699, położony w regionie Valparaíso, w Kordylierze Nadbrzeżnej. Od roku 1984 włączony do rezerwatu biosfery La Campana-Peńuelas, a od roku 2010 uznawany za Important Bird Area.

Park Narodowy LlullaillacoW
Park Narodowy Llullaillaco

Park Narodowy Llullaillaco – park narodowy w północnym Chile o powierzchni 2686,7 km², założony w 1995 roku.

Park Narodowy NahuelbutaW
Park Narodowy Nahuelbuta

Park Narodowy Nahuelbuta − park narodowy w Araukanii w Chile. Rozciąga się wśród szczytów pasma Nahuelbuta, nie sięgając powyżej 1560 m n.p.m. Obejmuje Piedra del Águila, Cerro Anay i Alto Nahuelbuta.

Park Narodowy YendegaiaW
Park Narodowy Yendegaia

Park Narodowy Yendegaia – chilijski park narodowy, położony na Ziemi Ognistej na pograniczu argentyńsko–chilijskim w regionie Magallanes. Graniczy z dwoma parkami narodowymi: Alberto de Agostini (Chile) i Ziemi Ognistej (Argentyna). Zarządzany przez rządową agencje Corporación Nacional Forestal.

Torres del PaineW
Torres del Paine

Torres del Paine – masyw należący do grupy górskiej Cordillera del Paine leżący w Chile w Patagonii. Jest położony 400 km na północ od Punta Arenas i około 2500 km na południe od stolicy Chile: Santiago.

Park Narodowy Vicente Pérez RosalesW
Park Narodowy Vicente Pérez Rosales

Park Narodowy Vicente Pérez Rosales znajduje się w regionie Los Lagos, w prowincji Llanquihue, w południowym Chile. Jego zachodnie wejście znajduje się w pobliżu miejscowości Ensenada, 82 km od Puerto Montt, stolicy prowincji i 64 km od Puerto Varas na drodze Ruta CH-225. Park narodowy zajmuje powierzchnię 2530 km² i jest prawie całkowicie na obszarze Andów. Sąsiadujące ze sobą parki narodowe Vicente Pérez Rosales i Puyehue w Chile, oraz Nahuel Huapi i Lanín w Argentynie tworzą ciągły obszar chroniony o powierzchni blisko 15 tys. km².

Wyspa WielkanocnaW
Wyspa Wielkanocna

Wyspa Wielkanocna – wyspa na południowym Oceanie Spokojnym w centralnej części Wyniesienia Wschodniopacyficznego. Ma 7750 mieszkańców, jedyną miejscowością jest Hanga Roa. Należy do Chile, wchodząc w skład regionu Valparaíso. Leży w odległości 2078 km od najbliższej zamieszkanej wyspy – Pitcairn i 3600 km od Chile kontynentalnego i jest jedną z najbardziej izolowanych zamieszkanych wysp świata, ustępując jedynie wyspom Tristan da Cunha. Znana jest przede wszystkim z kamiennych posągów moai.