Beekse Bergen Safari Park – park safari w Holandii w prowincji Brabancja Północna w pobliżu Hilvarenbeek pod Tilburgiem, przy trasie N269.

Dolfinarium Harderwijk – delfinarium w Harderwijk (Holandia), największy morski park rozrywki w Europie.

Dzień Króla nid. Koningsdag – holenderskie święto państwowe. Obchodzone jest corocznie 27 kwietnia. Do roku 2013 włącznie święto obchodzone było corocznie 30 kwietnia.

Efteling – największy park rozrywki w Holandii. Park znajduje się w Kaatsheuvel w holenderskiej prowincji Brabancja Północna, w pobliżu miasta Tilburg. Wystrój parku Efteling jest typowo baśniowy. Tematyzacja atrakcji parku opiera się na legendach, na przykład Villa Volta czy Latający Holender. W parku prezentowane są również występy, pokazy czy bajki dla dzieci.

Grünkohlessen – zwyczaj istniejący w wielu regionach północnych Niemiec i Holandii, a także w niektórych częściach Skandynawii.
Jantje van Sluis – duża drewniana figura przedstawiająca postać ludzką, umieszczona w 1424 roku wysoko w oknie wieży ratusza w holenderskim mieście Sluis, która, uderzając młotkiem w miejskie dzwony, wybija kwadranse i pełne godziny na zegarze, nazwana tak przez lokalną społeczność.

Klomp – tradycyjny holenderski drewniak, wykonany z jednego kawałka drewna topolowego lub wierzbowego.

Muiderkring – powstały na początku XVII w. renesansowy krąg pisarzy, uczonych i muzyków spotykających się regularnie w średniowiecznym zamku w Muiden niedaleko Amsterdamu.
Oranjegekte – fenomen, jaki objawia się w Holandii podczas wielkich imprez sportowych, zwłaszcza piłkarskich, a także podczas Dnia Króla. Polega on na tym, że w czasie trwania wydarzenia, np. piłkarskich mistrzostw świata samochody, ulice, domy oraz wiele innych miejsc i przedmiotów w holenderskich miejscowościach dekorowanych jest pomarańczowymi flagami i innymi ozdobami, a ludzie noszą pomarańczowe koszulki i nakrycia głowy. Fenomen przybrał wagę znaczenia kulturowego i oprócz oznaki solidaryzowania się i kibicowania holenderskim sportowcom stał się również istotną manifestacją poczucia holenderskiej tożsamości narodowej. Początki Oranjegekte datuje się na rok 1974, kiedy reprezentacja Holandii doszła do finału X piłkarskich Mistrzostw Świata.

Prinsjesdag – uroczystość rozpoczynająca roczną sesję parlamentu holenderskiego odbywająca się co rok w trzeci wtorek września w Hadze. W dniu tym panujący monarcha, obecnie Król Wilhelm-Aleksander, wygłasza mowę tronową przed obiema izbami parlamentu zawierającą założenia polityki rządu i budżetu na następny rok. Dzień ten wyznacza art. 65 Konstytucji Holandii, a art. 105 ust. 2 mówi, że zbiega się to z przedstawieniem budżetu.

Sinterklaas – główna postać i jednocześnie nazwa święta dla dzieci, które jest obchodzone w Holandii w wigilię urodzin Mikołaja, czyli 5 grudnia, zaś w Belgii oraz w niektórych byłych koloniach holenderskich 6 grudnia, czyli we właściwym dniu imienin Mikołaja. Na wyspę Curaçao Sinterklaas przybywa statkiem do zatoki Sint Annabaai tydzień po tym, jak przybędzie do Holandii.
Winkler Prins - niderlandzka encyklopedia, do której powstania przyczynił się holenderski poeta i duchowny Anthony Winkler Prins. Miała 9 edycji. Pierwsza edycja została wydana 16 tomach w latach 1870-1882, a ostatnia, książkowa, licząca 26 tomów, w latach 1990-1993. Ostatnia edycja, zatytułowana De Grote Winkler Prins, to jedna z najbardziej wszechstronnych encyklopedii opublikowanych na świecie, zawierająca ponad 200 tys. artykułów. Dzisiaj istnieje internetowa edycja, która dostępna jest za opłatą.