
Druskieniki – miasto na Litwie, popularne uzdrowisko położone na brzegu Niemna. Ludność: 16 647 mieszkańców (2006), powierzchnia miasta – 22 km². Największe i najnowocześniejsze uzdrowisko na Litwie, jedno z najlepszych uzdrowisk klimatycznych i balneologicznych w Europie. Występują tu liczne źródła mineralne i pokłady borowiny. Znajduje się tu 9 sanatoriów i centrum balneologiczne.

Cerkiew Ikony Matki Bożej „Wszystkich Strapionych Radość” – drewniana parafialna cerkiew prawosławna w Druskienikach, wzniesiona w 1865.
Cerkiew św. Gabriela Zabłudowskiego – prawosławna cerkiew cmentarna w Druskienikach, wzniesiona w 1895. Obecnie opuszczona.
Cmentarz w Druskienikach – katolicko-prawosławna nekropolia położona w Druskienikach na Litwie.

Druskieniki – zlikwidowana stacja kolejowa w miejscowości Druskieniki, w rejonie druskienickim, w okręgu olickim, na Litwie.
Galeria V.K. Jonynasa – litewska galeria sztuki w Druskienikach.

Kościół Matki Boskiej Szkaplerznej w Druskienikach, lit. Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia - kościół rzymskokatolicki znajdujący się w Druskienikach zaprojektowany przez Stefana Szyllera w stylu neogotyku, wybudowany w latach 1912-1931.

Parafia Ikony Matki Bożej „Wszystkich Strapionych Radość” – prawosławna parafia w Druskienikach. Należy do dekanatu wileńskiego okręgowego eparchii wileńskiej i litewskiej Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego.

Park Grūtas – istniejąca od 2001 plenerowa prywatna ekspozycja pomników polityków radzieckich oraz przedmiotów związanych z historią tego kraju, w szczególności Litewskiej SRR. Twórcą i właścicielem parku jest przedsiębiorca Viliumas Malinauskas. Park położony jest w pobliżu miasta Druskieniki, na terenie Dzukijskiego Parku Narodowego, nieopodal miejscowości Grūtas.

Port lotniczy Druskieniki – mały port lotniczy zlokalizowany w miejscowości Druskieniki (Litwa). Nie odbywają się w nim żadne regularne operacje lotnicze.
Rejon druskienicki – rejon w południowej Litwie.

Willa Kiersnowskich w Druskienikach, zwana Wesołą – zabytkowy dom znajdujący się w Druskienikach przy ul. Čiurlionio 59, jeden z bardziej charakterystycznych budynków miasta, obecnie siedziba Muzeum Miejskiego w Druskienikach.