
Bertolt Brecht, właśc. Eugen Berthold Friedrich Brecht – niemiecki pisarz, dramaturg, teoretyk teatru, inscenizator, poeta; w latach 1924–1926 dramaturg i reżyser Deutsches Theater w Berlinie, w latach 1933–1947 przebywał na emigracji, od 1947 mieszkał w Niemieckiej Republice Demokratycznej, założyciel Berliner Ensemble (1949).

Lázaro Cárdenas del Río – meksykański polityk i prezydent tego kraju w latach 1934-1940.
Guo Moruo – chiński pisarz, poeta, dramaturg, historyk, archeolog, lekarz i tłumacz.

Jean Frédéric Joliot-Curie, początkowo Jean Frédéric Joliot – francuski fizyk, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii.

Leon Kruczkowski – polski pisarz i publicysta, a także poseł do Krajowej Rady Narodowej, na Sejm Ustawodawczy (1947–1952) oraz na Sejm PRL I, II i III kadencji (1952–1962), działacz komunistyczny, w latach 1949–1956 prezes Związku Literatów Polskich. Od 1957 do śmierci członek Rady Państwa.

Pablo Neruda, właściwie Ricardo Eliecer Neftalí Reyes Besualto – chilijski poeta, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1971. Pseudonimu Pablo Neruda użył po raz pierwszy w 1920, kiedy to podpisał nim swoje debiutanckie wiersze opublikowane w czasopiśmie Selva Austral, pseudonim później zalegalizowano. Imię Pablo przyjął prawdopodobnie po francuskim poecie Paulu Verlaine’ie, a nazwisko po czeskim poecie i prozaiku Janie Nerudzie.

Pablo Ruiz Picasso – hiszpański malarz, rzeźbiarz, grafik, ceramik oraz poeta, uznawany za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku. On i Georges Braque są twórcami nurtu malarstwa zwanego kubizmem.

Paul Robeson – amerykański aktor, śpiewak (bas-baryton) prawnik i działacz społeczny.

Anna Seghers, właśc. Netty Reiling-Radványi – niemiecka pisarka.

Song Qingling, Madame Sun Jat-sen – chińska polityk, żona Sun Jat-sena, później głowa państwa w ChRL.