
A quartz bead – drugi, po Wiśni, komiks internetowy autorstwa Konrada Okońskiego. Komiks zaczął się ukazywać 13 października 2006. Jest wykonany techniką akwareli i utrzymany w kolorystyce sepii, chociaż używane są także inne kolory: szary łamiący monotonię sepiowej strony, błękitny dla magii i czerwony dla magii demonów, o czym sam autor wspomina w filmie "Not Safe For Worms#1 - pierwszy odcinek, proces rysowania", który zamieścił na swoim oficjalnym kanale na YouTube. Dostępny jest w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej.

Ctrl+Alt+Del – anglojęzyczny komiks internetowy. Stworzył go Tim Buckley. Komiks publikowany jest od października 2002 roku. Tematyką Ctrl+Alt+Del są głównie gry na komputery i konsole.

Homestuck – komiks internetowy, ilustrowany i animowany przez Andrew Hussiego i czwarty ogólny komiks na MS Paint Adventures. Opowiada on historię czworga nastolatków, którzy przez przypadek sprowadzają koniec świata przez udział w becie nadchodzącej gry komputerowej.

Megatokyo – komiks internetowy tworzony od 14 sierpnia 2000 roku, najpierw przez Freda Gallaghera (rysunki) i Rodneya Castona (tekst), a potem tylko przez Gallaghera. Rysunki są wykonywane wyłącznie ołówkiem, utrzymane w stylu komiksów manga. Fabuła koncentruje się na dwóch Amerykanach, Piro i Largo, którzy trafili do Tokio bez możliwości powrotu do domu. Charakter Megatokyo z czasem ewoluował z typowych dla internetowych komiksów pojedynczych, kilkuobrazkowych historii połączonych osobami bohaterów, w nieregularną pod względem formy, zachowującą ciągłość, fabularną opowieść. Wraz ze zmianą formy zmianie uległa również treść – akcja znacznie zwolniła tempo, a poszczególne odcinki nie są już, jak na początku, nastawione na humorystyczną puentę, ale raczej na rozwijanie fabuły, która obecnie na ogół krąży wokół dylematów natury miłosnej poszczególnych bohaterów. Mimo że komiks ten jest dostępny bezpłatnie w Internecie, jego popularność sprawiła, że zdecydowano się go wydawać w formie książkowej, najpierw w Stanach Zjednoczonych, a potem w wielu innych krajach, w tym w Polsce.
Polandball – mem internetowy zapoczątkowany przez użytkowników niemieckiego imageboardu krautchan.net w drugiej połowie 2009 r. Mem ma formę komiksu internetowego, w którym poszczególne państwa zostały przedstawione jako kuliste postacie, często posługujące się łamanym angielskim, wyśmiewające narodowe stereotypy i relacje między państwami. Mimo satyrycznego podłoża wydźwięk hasztagu #polandball jest uważany za neutralny. Między innymi dzięki Polandball powstały Countryhumans.

Raruto – hiszpańskojęzyczny komiks internetowy tworzony przez Jesúsa Garcíę "Jesulink" Ferrera od 30 listopada 2005. Komiks jest parodią Naruto – popularnej mangi autorstwa Masashi Kishimoto oraz anime Hayato Date. Raruto tworzone jest w stylu Super deformed. Wygląd postaci znanych z Naruto został bardzo uproszczony i skarykaturowany.

User Friendly – internetowy komiks, codziennie uaktualniany, opowiadający historię grupy przyjaciół pracujących w małej firmie oferującej usługi internetowe. Specyficzny humor komiksu oparty jest na technologicznych żartach, przeplatanych komentarzami nt. aktualnych wydarzeń w branży internetowej.

xkcd – komiks internetowy tworzony przez Randalla Munroe’a, absolwenta Christopher Newport University, który pracował jako kontrahent dla NASA.