John BackusW
John Backus

John Warner Backus – amerykański informatyk, twórca języka programowania Fortran, pierwszego powszechnie używanego języka wysokiego poziomu, jeden z twórców notacji BNF wykorzystywanej do zapisu składni języków programowania. Laureat nagrody Turinga w 1977 roku za oba te dokonania.

Tim Berners-LeeW
Tim Berners-Lee

Timothy Berners-Lee – brytyjski fizyk i programista, współtwórca i jeden z pionierów usługi WWW, jednej z najpopularniejszych usług internetowych. Od 1994 jest przewodniczącym W3C.

Brendan EichW
Brendan Eich

Brendan Eich – amerykański haker i programista. Pracownik MicroUnity Systems Engineering od 1985 roku, od 1988 r. Silicon Graphics, następnie od kwietnia 1995 r. Netscape Communications Corporation, a od 2003 r. do 2014 r. w Fundacji Mozilla. Twórca popularnego skryptowego języka programowania JavaScript, używanego na wielu stronach WWW, oraz główny projektant Mozilli Suite.

James GoslingW
James Gosling

James Gosling – kanadyjski informatyk i programista, twórca języka Java.

Anders HejlsbergW
Anders Hejlsberg

Anders Hejlsberg – duński inżynier oprogramowania, który uczestniczył w projektowaniu kilku popularnych języków programowania i narzędzi programistycznych. Obecnie pracuje dla firmy Microsoft, gdzie jest głównym architektem języka C#.

C.A.R. HoareW
C.A.R. Hoare

Charles Antony Richard Hoare – brytyjski informatyk, znany jako twórca algorytmu sortowania quicksort.

Rasmus LerdorfW
Rasmus Lerdorf

Rasmus Lerdorf – duńsko-grenlandzki programista i autor pierwotnej wersji języka programowania PHP. Uczestniczył także przy pracach nad kolejnymi wersjami tego języka.

John McCarthyW
John McCarthy

John McCarthy – amerykański informatyk, laureat Nagrody Turinga (1971) za wkład w dziedzinie sztucznej inteligencji; twórca terminu „sztuczna inteligencja”, który sformułował w 1956 na konferencji w Dartmouth. McCarthy jest też autorem języka programowania LISP, którego projekt opublikował w 1960 r. w Communications of the ACM. Laureat Nagrody Kioto w dziedzinie zaawansowanych technologii z 1988 roku.

Yukihiro MatsumotoW
Yukihiro Matsumoto

Yukihiro Matsumoto – programista wolnego oprogramowania z Japonii. Znany głównie jako autor języka programowania Ruby.

Peter NaurW
Peter Naur

Peter Naur – duński astronom i informatyk, współtwórca notacji Backusa-Naura, powszechnie używanej w informatyce do opisu składni języków programowania i jeden z twórców języka Algol. Laureat nagrody Turinga z 2005 roku.

Martin OderskyW
Martin Odersky

Martin Odersky − niemiecki informatyk i wykładowca akademicki, profesor metod programowania na École Polytechnique Fédérale de Lausanne. Specjalizuje się w analizie kodu i językach programowania. Stworzył język programowania Scala oraz był jednym z projektantów typów generycznych w Javie. W 2004 roku był współorganizatorem European Conference on Object-Oriented Programming. W 2007 roku został członkiem Association for Computing Machinery.

Rob PikeW
Rob Pike

Rob Pike, programista, znany z pracy w Bell Labs, gdzie wchodził w skład zespołu tworzącego system operacyjny UNIX. Poza tym zajmował się tworzeniem systemów operacyjnych Plan 9 i Inferno, a także języka programowania Go oraz Limbo.

Dennis RitchieW
Dennis Ritchie

Dennis MacAlistair Ritchie – amerykański informatyk znany przede wszystkim jako twórca języka C.

Guido van RossumW
Guido van Rossum

Guido van Rossum − holenderski programista, twórca języka programowania Python.

Bjarne StroustrupW
Bjarne Stroustrup

Bjarne Stroustrup – duński informatyk, profesor Texas A&M University, twórca języka programowania C++.

Ken ThompsonW
Ken Thompson

Kenneth Lane Thompson – amerykański programista, twórca języka programowania B, języka programowania Go oraz systemu operacyjnego Unix.

Larry WallW
Larry Wall

Larry Wall – amerykański programista komputerowy, twórca języka skryptowego Perl oraz takich programów jak: patch, rn, metaconfig. Jest określany jako Benevolent Dictator for Life projektu Perl.

Niklaus WirthW
Niklaus Wirth

Niklaus Wirth – szwajcarski elektronik i informatyk.