GDALW
GDAL

GDAL – biblioteka służąca do odczytu i zapisu rastrowych danych geoprzestrzennych. GDAL używa OGR do odczytu i zapisu wektorowych danych. Opracowany przez Franka Warmerdama. Obecnie projekt jest kontynuowany w ramach prac Open Source Geospatial Foundation i udostępniana jest na licencji Open Source.

GNU ClasspathW
GNU Classpath

GNU Classpath – zestaw podstawowych bibliotek programistycznych służących programowaniu w języku Java.

GNU gettextW
GNU gettext

gettext to pakiet oprogramowania, stworzony w ramach projektu GNU, służący do internacjonalizacji programów komputerowych na uniksopodobnych systemach operacyjnych. Najpopularniejsza implementacja gettext jest rozwijana przez Projekt GNU w ramach wolnego oprogramowania.

NcursesW
Ncurses

ncurses – kontynuacja biblioteki curses z BSD. Dostarcza ona funkcji do obsługi terminala tekstowego niezależnie od jego typu, z optymalizacją. Umożliwia ona tworzenie aplikacji z interfejsem przypominającym interfejs graficzny. Pozwala ona także zmniejszyć opóźnienie odczuwane podczas użytkowania zdalnych shelli Unixowskich.

NHibernateW
NHibernate

NHibernate – biblioteka programistyczna służąca do wykonywania mapowania obiektowo-relacyjnego na platformie .NET.

OpenLayersW
OpenLayers

OpenLayers – biblioteka napisana w języku JavaScript, ułatwiająca dodawanie dynamicznych map na stronach internetowych. Udostępniana jest na otwartej licencji BSD. Obsługuje formaty danych: KML, GML, GeoJSON; implementuje standardy OGC Web Map Service i Web Feature Service. Jest to projekt Open Source Geospatial Foundation.

PyQtW
PyQt

PyQt – nakładka na bibliotekę Qt umożliwiająca tworzenie interfejsu graficznego dla programów komputerowych pisanych w języku Python.

SymfonyW
Symfony

Symfony – framework dla aplikacji internetowych napisany w języku PHP bazujący na wzorcu projektowym MVC. Wydany na licencji X11, zaliczany jest do wolnego oprogramowania.

TensorFlowW
TensorFlow

TensorFlow – otwartoźródłowa biblioteka programistyczna napisana przez Google Brain Team. Wykorzystywana jest w uczeniu maszynowym i głębokich sieciach neuronowych. Została wydana 9 listopada 2015 roku.

XineW
Xine

xine – biblioteka służąca do odtwarzania plików multimedialnych dla uniksowych systemów operacyjnych wydana na licencji GNU/GPL. Na jej bazie powstało kilka programów multimedialnych, między innymi Kaffeine i gxine. Biblioteka umożliwia odtwarzanie CD, DVD, VCD co więcej potrafi dekodować filmy/pliki zapisane w formacie AVI, MOV, WMV i MP3 z lokalnego dysku twardego, pokazywać multimedialny strumień przez Internet. xine jest biblioteką, która obsługuje bardzo wiele dostępnych formatów plików jak i tych, które są bardzo rzadko spotykane.

ZlibW
Zlib

zlib – biblioteka rozpowszechniana na zasadach Otwartego Oprogramowania służąca do kompresji danych, napisana przez Jean-loup Gaillyego i Marka Adlera. Zastosowano w niej algorytm Deflate używany w programie kompresującym gzip. Pierwsza publiczna wersja (0.9) została wydana 1 maja 1995 i była przeznaczona do użycia z biblioteką graficzną libpng.